ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Рада розгляне посилення відповідальності за злочини проти журналістів

04.11.2020, 11:10
Фото – golos.com.ua
Фото – golos.com.ua

Верховна Рада на сьогоднішньому засіданні планує розглянути в першому читанні законопроєкт про посилення відповідальності за кримінальні правопорушення проти журналістів.

Про це йдеться в порядку денному сьогоднішнього засідання.

Зокрема, планується розглянути законопроєкт №3633 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів” авторства Андрія Кожем'якіна.

Як повідомляв ІМІ, 11 червня 2020 року народний депутат, член фракції політичної партії “Всеукраїнське об'єднання “Батьківщина” Андрій Кожемякін вніс у Верховну Раду законопроєкт №3633 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів”. 

Документом пропонується внести зміни до статті 171 (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”) Кримінального кодексу України, збільшивши санкції, та викласти в новій редакції частину четверту статті 345-1 ККУ (“Погроза або насильство щодо журналіста”). 

Також законопроєкт передбачає підвищення штрафів за перешкоджання журналістам до 51 тис. грн.

1 липня Комітет з питань свободи слова підтримав законопроєкт №3633.

17 вересня народний депутат від “Слуги народу”, голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв запропонував збільшити штрафи за перешкоджання журналістам під час виконання ними професійних обов’язків.

16 жовтня у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №4224, яким пропонується посилення захисту законної професійної діяльності журналістів та інших медіаучасників, а також адміністративної та кримінальної відповідальності осіб за вчинення правопорушень стосовно журналістів.

Юридичний аналіз проєкту закону №4224 від ІМІ можна прочитати тут.

Liked the article?
Help us be even more cool!