Рада посилила відповідальність за злочини проти журналістів
Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт №3633 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів”.
Законопроєкт №3633 підтримав 341 народний депутат, повідомляє Громадське радіо.
Зміни стосуються двох статей Кримінального кодексу. Стаття 345-1 тепер викладається в дещо новій редакції, але без зміни покарання:
“Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або організованою групою, караються позбавленням волі на строк від 7 до 14 років”.
Посилення покарання стосується ст. 171 – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Тепер незаконне вилучення журналістських матеріалів, технічних засобів, незаконна відмова в доступі до інформації, незаконна заборона висвітлення певних тем та будь-яке умисне перешкоджання професійній діяльності караються штрафом від 8 500 до 17 000 грн, або арештом до шести місяців, або обмеженням волі до трьох років. Раніше штраф був до 8 500 грн.
За вплив на журналіста для перешкоджання його діяльності можна отримати штраф від 17 000 до 34 000 грн, арешт до шести місяців або обмеження волі до чотирьох років.
Якщо перешкоджає роботі журналістів службова особа або група осіб за попередньою змовою, то за такі дії передбачено штраф від 34 000 грн до 51 000 грн або обмеження волі до п'яти років з чи без позбавлення права обіймати певні посади до трьох років.
Як повідомляв ІМІ, 4 листопада 2020 року Верховна Рада ухвалила за основу проєкт закону №3633 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів”.
11 червня 2020 року народний депутат, член фракції політичної партії “Всеукраїнське об'єднання “Батьківщина” Андрій Кожемякін вніс до Верховної Ради законопроєкт №3633 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів”.
16 жовтня 2020 року у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №4224, яким пропонується посилення захисту законної професійної діяльності журналістів та інших медіаучасників, а також адміністративної та кримінальної відповідальності осіб за вчинення правопорушень стосовно журналістів.
Юридичний аналіз проєкту закону №4224 від ІМІ можна прочитати тут.
Help us be even more cool!