ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Рада дозволила добровільний військовий облік жінок

07.10.2022, 13:37
Фото – Укрінформ
Фото – Укрінформ

Верховна Рада ухвалила закон про добровільний порядок взяття жінок на військовий облік. За відповідний законопроєкт №6482 проголосували 297 народних депутатів, повідомляє ZN.ua.

Згідно із законопроєктом, жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, крім зазначених в абзаці першому цієї частини, беруться на військовий облік військовозобов'язаних за їхнім бажанням.

Водночас залишилася норма про медичних працівниць: “жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік”.

Як повідомляв ІМІ, 21 вересня Верховна Рада проголосувала в першому читанні законопроєкт щодо добровільного військового обліку для жінок. 

31 серпня Міністерство оборони України розробило і передало до Верховної Ради пропозиції змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо добровільності поставлення на військовий облік жінок.

У липні Генеральний штаб ЗСУ заявив, що жінок в Україні братимуть на військовий облік лише за їхньої згоди, оскільки на сьогодні немає гострої потреби суттєво збільшувати їхню кількість.

6 вересня 2022 року міністр оборони України Олексій Резніков підписав наказ про відтермінування до 1 жовтня 2023 року взяття жінок на військовий облік.

17 грудня 2021 року набрав чинності наказ Міністерства оборони №313, що розширював перелік професій, представниці яких повинні будуть стати на обов'язковий облік військовозобов'язаних. Серед них є журналістки. Жінки мають стати на військовий облік до кінця 2022 року.

Процедура взяття жінок на військовий облік мала стартувати з 1 жовтня 2022 року.

Liked the article?
Help us be even more cool!