ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Прокуратура відкрила справу щодо журналістів "Схем" за заявою судді, в якої вони виявили громадянство РФ

Фото – Радіо Свобода
Фото – Радіо Свобода

Слов’янська окружна прокуратура відкрила кримінальне провадження через можливе втручання журналістів Радіо Свобода в діяльність судді Донецького окружного адміністративного суду Людмили Арестової, у якої журналісти “Схем” знайшли російське громадянство, повідомляє Радіо Свобода.

Провадження відкрили після повідомлення судді Арестової про “втручання в здійснення правосуддя з метою її дискредитації”, яке вона надіслала до Вищої ради правосуддя й Офісу генерального прокурора.

“Слов’янською окружною прокуратурою 27.06.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ч. 1 ст. 376 КК України за фактом втручання в діяльність судді при здійсненні правосуддя”, – йдеться у відповіді виконувача обов’язків керівника Слов’янської окружної прокуратури Дмитра Левічева на запит Радіо Свобода.

Санкція статті передбачає штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців.

У своєму зверненні до ВРП та Офісу генерального прокурора Арестова повідомила, що журналіст “Схем” Георгій Шабаєв з метою “дискредитації” її як судді “під час війни з РФ активно співпрацює з країною-агресором”, “передає зібрану інформацію до спеціальних служб РФ” та “здійснює незаконне стеження”.

Журналіст Георгій Шабаєв повідомив у себе на фейсбуці про відкриття справи щодо нього.

“Просто вдумайтеся: українська суддя з російським паспортом, яка за останні п'ять років сумарно провела в Криму 255 днів, звинувачує мене, громадянина України, який востаннє в Криму був років 11 тому, в тому що я, а не вона, працюю на ФСБ РФ. Друзі, вам це не нагадує російську пропаганду, коли росіяни абсурдно звинувачують у тому, що вони самі роблять, українців?” – написав він.

Нагадаємо, 13 липня “Схеми” у своєму розслідуванні розповіли, що суддя Донецького окружного адміністративного суду Людмила Арестова, відповідно до витягу з автоматизованої системи “Роспаспорт”, є громадянкою РФ. Витяг указує, що російський паспорт Арестова отримала у 2014 році на підставі так званого “договору про прийняття Криму до складу Росії”, згідно з яким громадяни України та особи без громадянства, які на той момент постійно проживали на півострові, визнавалися громадянами РФ.

Також журналісти з’ясували, що в період з 2018 до січня 2022 року суддя відвідувала окупований Крим та провела там загалом понад 250 днів. У коментарі суддя заявила, що “не має російського громадянства”, і припустила, що паспорт їй, “можливо, дійсно був виданий”, як і решті зареєстрованих мешканців Криму, після псевдореферендуму. Свої поїздки на окупований півострів Арестова пояснила необхідністю відвідувати батьків.

Liked the article?
Help us be even more cool!