Правозахисник: ФСБ у співпраці із шахраями в новий спосіб переслідує людей в окупованому Криму
Росіяни в Криму створили ще один інструмент тиску на українців в окупації – висувають обвинувачення щодо незаконного передання грошей третій особі, яку підозрюють в екстремістській діяльності.
Про це йдеться на Facebook-сторінці Кримськотатарського ресурсного центру з посиланням на голову центру, члена Меджлісу кримськотатарського народу Ескендера Барієва.
За його словами, для переслідування ФСБ у співпраці із шахраями використовує державну структуру Росфінмоніторинг. Людям телефонують, називаються співробітниками Росфінмоніторингу та висувають такі обвинувачення.
“Ну і, як ви всі здогадалися, всі дороги ведуть в Україну, і екстремісти, які потребують фінпідтримки, теж з України”, – зазначив Барієв.
Кримськотатарський ресурсний центр зазначив, що ці дії супроводжуються звинуваченнями за статтями російського законодавства, пов’язаними з тероризмом і екстремізмом. Водночас Росія ігнорує право на захист звинуваченого, що дозволяє створювати прецеденти й використовувати їх у політичних цілях.
“Коли почув про це вперше, подумав, що дійсно ФСБ намагається залякати людину, шукаючи нову жертву, а коли почав збирати інформацію, виявилося що такі випадки вже не поодинокі і це типові схеми аферистів. Однак у країні, де все і всіх прослуховують, на кожному кроці ловлять “терористів” і “екстремістів”, спокійно собі орудує і промишляє група шахраїв в погонах, яку ніхто ніде не ловить і не затримує…” – підкреслив Ескендер Барієв.
На своїй Facebook-сторінці він закликав людей, які живуть у Криму в окупації бути пильними та не пересилати гроші на невідомі рахунки, щоб не стикатися з тим, що ці дії використають проти них.
Як повідомляв ІМІ, станом на 20 вересня 2024 року в окупованому Криму зафіксовано 979 випадків справ про “дискредитацію збройних сил Російської Федерації”, які були скеровані до окупаційних судів.
Help us be even more cool!