Правоохоронці передали справу псевдоактивіста Стахіва до суду
Правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт стосовно 40-річного мешканця Львова, якому інкримінують поширення інформації про розташування Збройних сил України та шахрайство (ч. 2 ст. 114-2, ч. 2 ст. 190 КК України).
Про це повідомляється 16 січня на сайті Львівської обласної прокуратури.
За даними слідства, у січні 2024 року обвинувачений, позиціюючи себе як активіст, під час прямого ефіру поширив інформацію про розташування особового складу одного з відділів ТЦК на Рівненщині, вказавши дані, які могли сприяти ідентифікації військових на місцевості. Відеозапис цього ефіру він оприлюднив на своїх сторінках у Facebook та Telegram.
Також чоловіка звинувачують у шахрайстві. Він організував “курси-інтенсиви” із журналістики та правозахисту, обіцяючи учасникам посвідчення журналіста від медіа, що не діє. Вартість курсів становила 7 тис. грн. Проте газета не була зареєстрована, а отримані посвідчення не мали юридичної сили.
На опублікованому прокуратурою фото можна впізнати псевдоактивіста Остапа Стахіва.
Як повідомляв ІМІ, 3 грудня 2024 року підозрюваний у шахрайстві та перешкоджанні законній діяльності ЗСУ псевдоактивіст Остап Стахів вийшов під заставу із СІЗО, де він перебував із 2 жовтня.
20 грудня 2024 року Галицький районний суд Львова продовжив Стахіву запобіжний захід до 18 лютого 2025 року. Стахів має прибувати до слідчого прокурора в установлений період, не виїжджати за межі Львівської області без дозволу слідчого прокурора суду.
Що відомо про Остапа Стахіва
Остап Стахів – один з лідерів антивакцинального руху в Україні, входив до руху “Стоп Фейк Пандемія”, називав пандемію COVID-19 вигаданою, активно виступав проти вакцин, масок і карантину.
У 2021 році ІМІ спільно з Texty.org.ua писав про антивакцинаторський рух в Україні: хто є хто, наскільки вони впливові та які їхні наративи. Серед його учасників був Остап Стахів, якого підтримував підозрюваний у держзраді блогер з Херсона Кирило Стремоусов, що нині вважається загиблим.
СБУ 16 листопада 2021 року повідомила про блокування всеукраїнської мережі антивакцинаторів та оголосила підозру їхньому лідеру Остапу Стахіву за статтею 109 Кримінального кодексу України (“Дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій”).
СБУ повідомила, що мережа під “антивакцинаторськими” гаслами намагалася дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в Україні: її учасники закликали до насильницької зміни конституційного ладу, а їхні дії координували російські куратори.
Тоді Галицький районний суд Львова арештував Стахіва з можливістю внести заставу в мільйон гривень, а вже 1 грудня 2021 року він вийшов із СІЗО під заставу.
У липні 2023 року Остап Стахів оголосив про відкриття платних “курсів журналістики” та видавання “посвідчень журналіста” після їхнього закінчення. Курс коштував 7500 грн.
У травні 2024 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення утрималася від голосування за реєстрацію двох газет і журналу Стахіва.
У липні 2024 року СБУ повідомила про підозру колишньому тележурналісту, що називає себе нині блогером, Жану Новосельцеву за фактом перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань. За даними Zaxid.net, саме з ним Стахів із квітня проводив псевдокурси й видавав журналістські посвідчення.
Help us be even more cool!