ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Потураєв розповів, які положення законопроєкту про медіа доопрацюють до другого читання

31.08.2022, 14:33
Фото – Укрінформ
Фото – Укрінформ

Деякі положення законопроєкту про медіа будуть доопрацьовані до другого читання у Верховній Раді. Про це повідомив голова Комітету ВР з питань інформаційної та гуманітарної політики Микита Потураєв на брифінгу 31 серпня в Києві, інформує Інтерфакс-Україна.

“Незважаючи на певні суперечки й навіть запеклі дискусії, вчора закон отримав 233 голоси за. Але ми повністю усвідомлюємо, що там є необхідність деякі положення доопрацювати до другого читання. Крім того, ми отримаємо дуже скоро, я сподіваюся, офіційний висновок Єврокомісії: можливо, треба буде щось зробити з того, що пропонуватимуть європейські колеги”, – сказав він.

Депутат зазначив, що насамперед необхідно буде напрацювати механізм формування чорного списку осіб, які становлять загрозу національній безпеці України. Водночас Потураєв наголосив, що новий законопроєкт про медіа не скасовує вже наявного чорного списку.

“Питання – у механізмі. Зараз у нас рішення ухвалюються за принципом “чорної скриньки”. Рішення приймає СБУ. Вони ухвалюються на підставі закону про національну безпеку, але це неприйнятно з погляду європейської правової практики, на що звертали нашу увагу саме європейські експерти. Вони говорили, що ми маємо міну уповільненої дії”, – пояснив глава профільного комітету.

За його словами, європейські експерти пропонують передбачити на законодавчому рівні вичерпний перелік критеріїв, згідно з якими особи можуть бути внесені до чорного списку, та прозору процедуру ухвалення відповідних рішень.

“Ми не кажемо, що він (виписаний у законопроєкті список критеріїв. – Ред.), ідеальний, – ми говоримо колегам з “Євросолідарності”: давайте напрацюємо більше критеріїв… І щоб ухвалював (рішення про внесення осіб до чорного списку. – Ред.) хоч і державний, але конституційно незалежний від держави колегіальний орган – Нацрада (з питань телебачення та радіомовлення. – Ред.)”, – уточнив Потураєв.

Крім того, реагуючи на критику ухваленого в першому читанні законопроєкту про медіа, він наголосив, що цей документ, зокрема, збільшує квоту на український музичний продукт у радіоефірі з 30 до 40%.

“Критика про те, що ми дозволяємо порушувати цю квоту на 10%, свідчить про те, що або люди забули арифметику, або про якісь свідомі маніпуляції, у що я не хочу вірити. Йдеться насправді про те, що дійсно Національна рада не скасує, а пом'якшить покарання за порушення квоти на 10%, але не від 100%, а від 40%, тому загальне можливе порушення квоти радіостанцією становитиме максимум дві пісні на 24 години мовлення, проте навіть за це Національна рада видаватиме припис”, – пояснив він.

Потураєв наголосив, що після п'яти таких приписів про порушення Нацрада зможе ухвалити рішення про накладення штрафу на мовника, що “відкриває шлях уже до суворіших санкцій”.

Водночас він зазначив, що в контексті розширення повноважень Нацради щодо друкованих видань йдеться не про заборону їхнього випуску, а про добровільну реєстрацію. “На це є причина. Вона була до цієї фази війни, і зараз вона, звісно, ще більше загострилася... Абсолютно дивно, що в нас Мін'юст веде реєстр медіа. Насправді він веде реєстр усіх підприємств, і медіа в ньому не як медіа, а як ФОПи, ТОВи й щось іще. Тобто медійного реєстру в нас немає на сьогодні. До чого це призвело? В нас понад 10 тисяч медіа, що не відповідає дійсності: там багато “сплячих”, таких, які прокидаються і починають роздавати посвідчення журналістів під вибори”, – уточнив нардеп.

Як повідомляв ІМІ, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликав доопрацювати ухвалений парламентом у першому читанні законопроєкт “Про медіа”, щоб не допустити звуження сфери використання державної мови. 

30 серпня Верховна Рада підтримала законопроєкт №2693-д “Про медіа” в першому повторному читанні.

29 серпня 34 народні депутати з п’яти фракцій та позафракційні звернулися 29 серпня до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука із закликом зняти з найближчого пленарного засідання законопроєкт №2693-д “Про медіа”. 

27 липня голова Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, його перша заступниця Ірина Констанкевич і голова підкомітету з питань інформаційної політики Євгенія Кравчук внесли пропозиції до законопроєкту “Про медіа” №2693-д, який Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики в липні 2020 року рекомендував Раді ухвалити за основу. 

Liked the article?
Help us be even more cool!