Потєхін розповів, що у полоні його не били, але ФСБ Росії збирало про нього дані
Директор Групи європейської стратегії, блогер інтернет-видання “Українська правда” Дмитро Потєхін розповів, що під час перебування у полоні фізичного насилля до нього не застосовували. Також він зазначає, що ФСБ Росії збирало про нього дані. Про це він розповів Громадському ТБ.
За його словами, він приїхав до Донецька подивитися, що там відбувається, оскільки готував розгорнутий аналітичний матеріал.
“Вже коли я збирався назад, мене затримали після того, як я сфотографував готель “Ліверпуль”, в якому, як з'ясувалося потім, був блокпост. Я так розмію, що це був “Оплот” (незаконне збройне формування. - ред.)”, - розповів Потєхін.
Також він розповів, що у полоні його не били: “Це було жорстко, але без серйозного насилля. Тому що я не чинив спротив, а виконував їхні вказівки.
За весь час перебування у плоні йогодопитували п”ять разів: “В одному випадку мені ставила питання людина, яку мені представили як офіцера ФСБ. Його цікавило не тільки чому, як і хто я. Його цікавило чому наприклад, з його слів, мною цікавився Міністр оборони й чи було це для мене сюрпризом. Я відповів, що я не знаю, чому, і що я не є військовим, я є цивільною особою. Його цікавили мої зв'язки з Грузією чомусь, я мав пояснити мої плани участі в конференції Стенфордського університету, наприклад, що відбулася в Тбілісі 7 вересня цього року. Очевидно, що вони збирали інформацію про мене і вони займалися якоюсь аналітичною роботою”.
На запитання, як йому вдалося звільнитися, Потєхін відповів, що не знає: “Я не впевнений, що це мені вдалося”. Він вражений підтримкою друзів, людей і вдячний їм за це.
“Мені запропонували конвой, щоб перетнути блокпости, тому що це була значна частина проблеми. Я спочатку відмовився від цієї ідеї, тому що я не був впевнений, що цього разу конвой мене справді вивезе в Україну, оскільки декілька разів були вже фальшиві спроби мене звільнити, обміняти. Тому я не довіряв цим людям і обіцянкам. Якнайшвидше спробував зникнути принаймні з МДБ. І, на щастя, знайшлися також люди в Донецьку, абсолютно мені не знайомі, які в день звільнення допомогли знайти квартиру, щоб переночувати. А на наступний день я вже зв'язався з друзями-журналістами, які допомогли перетнути блокпости разом з конвоєм МДБ. Я не хотів ризикувати і користуватися конвоями МДБ без підтримки друзів-журналістів”, - розповів Дмитро.
Як повідомляв ІМІ, 25 вересня з полону "ДНР" звільнено громадського діяча і блогера Дмитра Потєхіна.
7 серпня у Донецьку терористи затримали журналіста та громадського діяча Дмитра Потєхіна. За повідомленням, із звинуваченнями у шпигунстві активіста утримують у арт-центрі «Ізоляція», приміщення якого захоплене бойовиками 9 червня.
У вересні Дмитро Потєхін розпочав голодування на знак протесту проти його незаконного позбавлення волі.
Дмитро Потєхін – політичний експерт, громадський діяч, активіст руху на захист історичної спадщини Києва. Працював політичним аналітиком посольства Японії в Україні, під час виборів 2004 і 2006 років координував мобілізаційну та просвітницьку кампанію Громадянська ініціатива «Знаю!». Зараз – директор Групи європейської стратегії. Співпрацював із «Українським тижнем», є блогером "Української правди".
Help us be even more cool!