ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Полтавського блогера, який принижував військових, залишили під вартою до жовтня

21.08.2024, 10:37
Надія Кучер

Октябрський районний суд Полтави залишив під вартою полтавського блогера та фітнес-тренера Романа Заволоку, якого підозрюють в образах честі й гідності військовослужбовця, виправдовуванні російської агресії та погрозах правоохоронцям. Про це відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень. 

Під вартою Заволока перебуватиме до 3 жовтня 2024 року.

Як повідомляв ІМІ, Романа Заволоку, який принижував військових і викладав відео з цим у соцмережах, затримали в Полтаві 29 серпня 2023 року. Того ж дня поліція Полтавщини відкрила кримінальне провадження за статтею “Хуліганство” щодо блогера. 26 серпня разом зі своїм другом він ображав ветерана війни Олександра Мацька, який хотів вручити йому повістку. Чоловіки кепкували з тремтячих рук військового, хоча той пояснив, що тремор у нього від контузії, а на війну він пішов добровільно. На це Заволока сказав військовому: “Ти придурок, сам попався на гачок”, а також плюнув у військового. СБУ підтвердила затримання Романа Заволоки. В Офісі ГПУ повідомили, що під час перевірки документів поліцією він завдав тілесних ушкоджень одному з правоохоронців. 

1 вересня 2023 року Октябрський районний суд Полтави відправив Заволоку під варту на 60 діб. Його оголосили підозру за двома статтями:

  • “образа честі і гідності військовослужбовця” та “виготовлення та поширення матеріалів, які містять образу честі і гідності військовослужбовця” (частини 1 та 2  статті 435-1);
  • “погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу” (частина 2 статті 345 ККУ).

Нині Заволоку підозрюють за чотирма статтями: 

  • “перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань” (частина перша статті 114-1 ККУ); 
  • “образа честі і гідності військовослужбовця, погроза військовослужбовцю” (частина друга статті 435-1 ККУ); 
  • “погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу” (частина друга статті 345); 
  • “виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників” (частина друга та третя статті 436-2 ККУ). 
Liked the article?
Help us be even more cool!