ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Поліція відкрила ще одну справу щодо можливого прослуховування Ткача

14.08.2020, 11:09
Фото – Радіо Свобода
Фото – Радіо Свобода

Національна поліція відкрила ще одне кримінальне провадження після заяви журналіста програми “Схеми” Михайла Ткача про ймовірне стеження, повідомляє Радіо Свобода

Провадження за ч. 1 ст. 359 (“Незаконне придбання або збут спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, а також незаконне їх використання”) розпочато ще 8 серпня, але журналісту про це повідомили лише 13 серпня, коли він з адвокатом прибув на допит у Другий територіальний відділ Шевченківського управління поліції міста Києва.

“Чому з 8 числа по теперішній день нам ніхто не повідомляв про те, що існує таке кримінальне провадження, викликає подив, – зауважив адвокат Анатолій Попов. – Слід також звернути увагу, що стаття 359 частина 1 не відноситься до підслідності поліції взагалі. Тобто це підслідність СБУ, куди їм було б доцільно не тільки звертатися по допомогу, але й уже передавати матеріали справи, щоб, може, хоч вони перевірили це горище і з'ясували, що там ще, може, залишилось. Але наразі маємо ситуацію, за якої невідомо, чи може взагалі в цій справі щось бути розслідувано. Тому що вся активність мала б бути раніше виконана правоохоронними органами для того, щоб встановити і можливих злочинців, і знайти ймовірні речові докази, які можна було вилучити в результаті огляду, який був би проведений із застосуванням спеціальної техніки належним чином”.

Водночас адвокат підкреслив, що під час допиту вони з журналістом укотре закликали перевірити приміщення спецтехнікою.

“Ми в черговий раз заявили клопотання про обов'язкову необхідність огляду місця подій з використанням спеціальних засобів, які можуть встановити зазначені спецпристрої для негласного отримання інформації. Нам пояснили, що такої техніки в Нацполіції взагалі немає. І вони звертаються до СБУ для отримання технічної допомоги”, – повідомив Анатолій Попов.

Як повідомляв ІМІ, 8 серпня журналіст програми “Схеми: корупція в деталях” Михайло Ткач заявив, що помітив удома ознаки встановлення пристрою для прослуховування.

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом порушення недоторканності приватного життя журналіста програми “Схеми: корупція в деталях” Михайла Ткача за ч. 1 ст. 182 (“Порушення недоторканності приватного життя”) Кримінального кодексу України.

Журналісти та представники Медіаруху “Медіа за усвідомлений вибір” звернулись із вимогою до Національної поліції швидко та неупереджено розслідувати справу про прослуховування журналіста програми “Схеми: корупція в деталях” Михайла Ткача.

9 серпня “Схеми” повідомили, що поліція знайшла три отвори в стелі будинку журналіста Михайла Ткача.

11 серпня журналіст-розслідувач програми “Схеми” Михайло Ткач подав скаргу на бездіяльність слідчих Національної поліції України, які розпочали кримінальне провадження після того, як 8 серпня він повідомив про ознаки встановлення пристрою для прослуховування у своєму помешканні.

Liked the article?
Help us be even more cool!