ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Поліція Сумщини закликає журналістів повідомляти про будь-які проблеми, і з правоохоронцями зокрема

22.12.2020, 17:05
Фото - Відділ комунікації ГУНП в Сумській області
Фото - Відділ комунікації ГУНП в Сумській області

Національна поліція в Сумській області детально відслідковує усі кримінальні провадження, які стосуються порушень прав журналістів, і закликає повідомляти як про будь-які проблеми, що виникатимуть під час професійної діяльності медійників, так і про нарікання на роботу правоохоронців.

Про це під час зустрічі з регіональним представником Інституту масової інформації повідомив заступник начальника слідчого управління Головного управління Нацполіції в Сумській області Сергій Скребець.

За даними поліції, протягом 2020 року в області було зареєстровано лише три кримінальних провадження. Два з трьох проваджень стосувалися виборів. Обидві ситуації з порушенням прав журналістів під час виборчого процесу сталися в Тростянецькому районі.

Перша ситуація була пов’язана з проведенням передвиборчої агітації. Журналіст одного з видань здійснював онлайн-трансляцію, у результаті відбулася сутичка між ним та стороною, яка проводила агітацію. Враховуючи те, що на місці був присутній співробітник поліції, відразу після виконання всіх слідчих дій прокурор визначив підслідність за Державним бюро розслідувань. Тож наразі кримінальна справа перебуває в провадженні цього органу.

Інший випадок стався також у Тростянецькому районі. Журналіст побачив, що службові автомобілі комунальних підприємств використовувалися під час агітаційного процесу, і намагався з’ясувати ситуацію. Відбувся конфлікт, у результаті заяви журналіста було порушено кримінальне провадження за статтею 171 (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”). Але за результатами розслідування доказів правопорушення чи злочину проти журналіста не було здобуто, тож після проведення комплексу необхідних слідчих дій було прийнято рішення про закриття справи, повідомив Сергій Скребець.

І єдина справа, яка досі розслідується Національною поліцією Сумщини, стосується телефонних погроз сумській журналістці. “У березні цього року до поліції звернулася журналістка, яка отримала погрози у вигляді дзвінків на особистий мобільний телефон, – розповів Сергій Скребець. – одразу було порушено провадження за статтею 345-1 (“Погроза або насильство щодо журналіста”), проведено ряд слідчих та процесуальних дій, направлених на встановлення абонентів, які дзвонили їй. Там було два дзвінка ­– один з території України, інший – з Російської Федерації. Якщо особу з України ми одразу встановили і провели допит, то стосовно абонента стільникової мережі сусідньої держави нами, згідно певного передбаченого порядку, був направлений запит. Наразі відповіді ми ще не отримали, тому прийняти якесь рішення по кримінальному провадженню зараз неможливо, бо фактично тривають слідчі дії”.

Загалом, зазнача представник ІМІ, Сергій Скебець продемонстрував повну готовність до співпраці з журналістами. За словами представника поліція, будь-яку заяву, де фігурує журналіст, поліція приймає у провадження навіть не протягом 24 годин, які передбачені законодавством, а протягом однієї-двох годин. До того ж, представниками поліції постійно моніторяться усі публікації в медіа, повідомлення у фейсбуці з метою виявлення порушень прав медійників.

Сергій Скребець закликав усіх представників ЗМІ Сумщини невідкладно повідомляти органи поліції щодо порушення їхніх прав, а також інформувати про усі нарікання на роботу правоохоронців.

Liked the article?
Help us be even more cool!