ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Поліція шукає інформатора, який допоміг УП виявити Тимошенка на дорогому авто

05.12.2022, 10:00
Фото – УП
Фото – УП

Поліція намагається знайти інформатора, який допоміг “Українській правді” провести розслідування про дороге авто заступника керівника Офісу президента Кирила Тимошенка. Для цього було відкрите кримінальне провадження за фактом “несанкціонованого копіювання інформації із системи камер відеоспостереження “Безпечне місто”.

Про це журналіст “Української правди” Михайло Ткач розповів ZMINA.

За його словами, провадження було зареєстроване за частиною 2 статті 362 наступного дня після публікації його матеріалу “Невоєнний стан заступника керівника ОП Кирила Тимошенка”, тобто 2 грудня.

Цю інформацію УП підтвердили одразу три джерела в правоохоронних органах. У розпорядженні редакції є номер відповідного провадження №12022100000000920.

“Ми розцінюємо це як спробу перешкоджання нашій професійній діяльності. Щобільше, це схоже на спробу створити прецедент для залякування джерел, які захочуть допомогти журналістам отримати суспільно важливу інформацію в майбутньому”, – зазначив Ткач.

За його словами, всі розуміють, у чому полягає суспільна важливість матеріалу про заступника керівника Офісу президента.

“Якщо кримінальне провадження для пошуку наших джерел було ініційоване окремими посадовцями Офісу президента, то це найкращий з можливих доказ того, що і деякі посадовці в Офісі президента розуміють суспільну важливість такої інформації і такого матеріалу. А це вже використання влади в інтересах влади, а значить зловживання владою”, – пояснив журналіст.

Він також додав, що такі дії не зупинять журналістів, проте очевидно, що можуть зупинити деякі джерела.

“Наше українське суспільство на межі знищення і в період такої кровопролитної боротьби за існування не буде закривати очі на подібні факти, які були оприлюднені в нашому матеріалі. Система, за якої державні службовці мають служити владі, існує в Росії. Зараз в Україні всі вважають своїм обов‘язком служити країні. Різниця між першим та другим також очевидна. І для джерел теж. Можливо, як ніколи. Простіше кажучи, унеможливити журналістські публікації про Porsche і маєток можна лише не використовуючи Porsche і маєток. Усі інші способи – це перешкоджання журналістській діяльності”, – сказав Михайло Ткач. 

За інформацією джерел УП у правоохоронних органах, у межах розслідування Головне управління Нацполіції доручило департаменту стратегічних розслідувань допитати як свідків двох людей та провести інші слідчі дії.  

Нагадаємо, 1 грудня УП опублікувала розслідування Михайла Ткача, у якому йшлося про те, що заступник голови ОП Кирило Тимошенко кілька місяців пересувався Porsche Taycan 2021 року випуску вартістю близько $100 тис. та орендує дорогий заміський маєток.

27 жовтня Bihus.info оприлюднило розслідування про те, що заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко використовує як службовий автомобіль, який американська компанія General Motors передала Україні для гуманітарних цілей і вивезення людей із зони бойових дій. Після розслідування Кирило Тимошенко заявив, що відмовляється від службового автомобіля Chevrolet Tahoe, який було передано Україні як гуманітарну допомогу.

Liked the article?
Help us be even more cool!