ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

PEN International закликає на всіх рівнях домагатися звільнення громадянської журналістки Данилович

Міжнародна організація PEN International закликала писати повідомлення підтримки засудженій Росією громадянській журналістці та активістці з Криму Ірині Данилович і домагатися її звільнення.

Про це пише проєкт Радіо Свобода "Крим.Реалії" за посиланням на заяву PEN International.

Організація опублікувала форму, через яку небайдужі можуть залишити свої слова підтримки для Данилович. Крім того, PEN International закликає громадян різних країн звертатися до міністерства закордонних справ своїх держав з вимогою порушувати справу Данилович на міжнародних форумах, вимагаючи її негайного та беззастережного звільнення і надання їй медичної допомоги.

У соціальних мережах небайдужих закликають підвищувати поінформованість про справу Данилович, використовуючи хештеги #IrynaDanylovych #FreeDanylovych #ImprisonedWriter і позначаючи @pen_int.

Як повідомляв ІМІ, раніше правозахисна організація ZMINA з посиланням на висновки незалежних експертів заявила, що незалежна експертиза медобстеження ув'язненої Росією кримської громадянської журналістки Ірини Данилович виявила, що вона перенесла гострий отит, має неврологічні порушення та ураження головного мозку, а також, можливо, перенесла інсульт.

У серпні батько Ірини Данилович Броніслав Данилович повідомив, що донька повністю втратила слух на ліве вухо і не отримує медичної допомоги.

Раніше її етапували до виправної колонії міста Зеленокумськ Ставропольського краю Росії. 

29 червня 2023 року стало відомо, що підконтрольний Росії Верховний суд Криму змінив вирок (скоротив на місяць) Ірині Данилович, яку в грудні 2022 року засудили до семи років позбавлення волі за звинуваченням у зберіганні вибухового пристрою. 

Ірину Данилович російські силовики заарештували 29 квітня 2022 року в окупованому Криму. Її затримали, коли вона їхала з роботи дорогою з Коктебеля до Феодосії. У її будинку в селі Владиславівка провели обшук, вилучили телефон і ноутбук.

2 листопада 2023 року стало відомо, що Ірина Данилович, ще перебуваючи в СІЗО Сімферополя, перенесла інсульт.

Liked the article?
Help us be even more cool!