ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]a

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Опозиція зареєструвала в Раді законопроєкт про деолігархізацію

15.06.2021, 17:46
Фото – pinterest
Фото – pinterest

Група народних депутатів з опозиційних фракцій зареєструвала у Верховній Раді законопроєкт про деолігархізацію, повідомляє Інтерфакс-Україна

Законопроєкт №5599-1 про деолігархізацію, сприяння конкуренції, очищення влади від корупційних впливів і соціальної відповідальності бізнесу зареєстровано в парламенті 15 червня.

Згідно з карткою законопроєкту, головним комітетом з підготовки документа до розгляду в залі засідань є Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Серед авторів законопроєкту народні депутати Микола Княжицький, Артур Герасимов, Ірина Геращенко, Іванна Климпуш-Цинцадзе (фракція "Європейська солідарність"), Андрій Осадчук, Роман Костенко, Рустем Умеров (фракція "Голос"), Сергій Власенко, Олександр Абдулін, Іван Крулько (фракція "Батьківщина").

Текст законопроєкту поки що на сайті не оприлюднено.

Як повідомляв ІМІ, 2 червня Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт щодо олігархів (№5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)").

20 травня на пресконференції президент Володимир Зеленський анонсував появу законопроєкту про деолігархізацію, який, зокрема, послабить вплив олігархів на медіа. За його словами, в Україні з’явиться спеціальний реєстр олігархів. "Впливу на мас-медіа, політику, посадовців не буде. Але якщо буде, то ці люди з’являться в спеціальному реєстрі. Тоді цей бізнес утратить частину активів за кордоном, ціна цих активів буде зменшена не завдяки санкціям України, а завдяки появі в законі поняття "олігарх", – сказав Зеленський.

27 травня редакція ZN.UA ознайомилася з текстом проєкту закону "Про олігархів" (підготувала робоча група в Мін'юсті) та проаналізувала його основні положення.

Видання заявило, що законопроєкт "Про олігархів" ризикує стати законом про медіарейдерство.

В Офісі президента сказали, що опублікований редакцією ZN.UA зміст законопроєкту про олігархів не відповідає тексту, який підготували в ОП. 

"Законодавча робота – це процес, у якого є свої етапи. Початок цього процесу – реєстрація відповідного законопроєкту в парламенті або хоча б його офіційна презентація. Це точно не відбувається у формі публікації чиїхось фантазій про можливий законопроєкт або у формі "зливу" в якийсь із засобів масової інформації якихось ніким не підтверджених і взагалі незрозумілих варіантів. Те, що опубліковано сьогодні в ЗМІ, не є текстом підготовленого законопроєкту", – заявив у коментарі “Українській правді” радник голови ОП Михайло Подоляк.

Зі свого боку ZN.UA відповіло Подоляку так: "Михайлу Подоляку брехати як дихати. Якщо ОП хоче таким чином змусити ZN.UA видати джерело – не вийде. А якщо, знявши реакцію на своє хитро-вбогу нормотворчість, команда Зеленського відкоригує законопроєкт, то ми тільки за. Не дякуйте".

Виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк вважає, що законопроєкт "Про олігархів", який оприлюднило видання ZN.UA, закладає підвалини великого переділу медіаринку і його заходу в тінь.

Liked the article?
Help us be even more cool!