ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

ООН висловила занепокоєння наслідками пандемії COVID-19 для безпеки та здоров’я журналістів

07.10.2020, 14:25
Фото – ВВС
Фото – ВВС

Організація об'єднаних націй (ООН) у новій резолюції щодо безпеки журналістів висловила глибоке занепокоєння тим, які значні наслідки мав коронавірус для праці, безпеки та здоров’я журналістів. 

Про це повідомили 6 жовтня на сайті правозахисної організації Article 19, інформує ZMINA.

Автори резолюції закликали держави “оцінити шкоду, яку пандемія завдає наданню життєво важливої ​​інформації для громадськості”. 

Також вони рекомендували фінансово підтримати редакції, однак наголосили, що робити це треба без обмеження незалежності журналістів. Раніше експерти ООН говорили, що коронавірус може стати “збудником репресій”, а тому в оновленому документі автори повторили свої заклики до держав поважати стандарти законності, необхідності та пропорційності прав людини під час встановлення обмежень.

В оновленій резолюції порушують також питання екстериторіальних загроз і для працівників медіа та недосконалих чи обмежувальних законів. Щодо останнього питання, то автори закликали держави, що підтримали резолюцію, негайно скасувати або внести зміни до таких законів відповідно до міжнародних стандартів і припинити юридичні переслідування журналістів. Вони наголосили, що кримінальні санкції – це завжди непропорційна реакція на наклеп.

Резолюція стала першою після оприлюднення звіту про вбивство журналіста Джамаля Хашкаджі, яке автори резолюції назвали символом посилення тенденції до серйозних порушень прав журналістів за межами їхньої батьківщини, зокрема тих, що шукають притулку або живуть у вимушеній еміграції. 

Нагадали в резолюції й про непропорційно великий тиск на журналісток, які досі частіше за чоловіків стають жертвами цькування, сексуального насильства, зокрема у власних редакціях. Автори закликали держави застосувати гендерно-реалістичний підхід під час розроблення національних політик щодо захисту журналістів.

Як повідомляв ІМІ, під час гострої фази карантину у зв’язку з пандемією COVID-19 в Україні менш ніж половина редакцій потурбувалися про засоби захисту для журналістів від коронавірусу. Такими є результати анонімного опитування медійників, що провів Інститут масової інформації 15–21 травня 2020 року.

Liked the article?
Help us be even more cool!