ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Оксана Романюк: "Ми хочемо, щоб покаранням за непрозорість медіавласності було відкликання ліцензії"

25.11.2015, 14:12

З 1 жовтня вступив у дію закон про прозорість медіа власності. В ефірі Громадського радіо виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк розповіла про наслідки його імплементації. 

Українські медіа до 24 квітня 2016 зобов'язані надати інформацію про своїх власників і кінцевих бенефіціарів до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Штраф за неподання такої інформації - 28 000 гривень, що недостатньо для того, щоб мотивувати українські медіа.

 

Оксана Романюк: «Прозорість залежить від доброї волі власників, медіа менеджерів і самих журналістів. Медіа менеджери в Україні - безправні». Оксана Романюк вважає, що важливим жестом була б публікація документів про те, кому належить «5 канал» - таким чином, президент показав би, що він виконує новий закон.

«Тільки 30% українців знають, кому належать центральні ЗМІ. Вони знають, що за каналами стоять якісь олігархи, але вони не знають про їх політичні і бізнес-інтереси», - каже Оксана Романюк.

Ірина Славінська: Є багато сюжетів для обговорення, насамперед нас варто привітати з новим законом, який передбачає, що українські медіа будуть більш прозорими і слухачі, глядачі і читачі будуть знати, хто їх власник. Що це за закон, як він працює?

Оксана Романюк: З першого жовтня вступив у дію закон про прозорість медіа власності. За цим законом телерадіоорганізації та провайдери програмної послуги мають інформувати аудиторію про ті, кому вони належать. Станом на зараз цей закон виконав лише 24 канал, який належить Андрію Садовому і оприлюднив цю інформацію на сайті.

Ми зробили моніторинг в 10 регіонах країни, проглянули сайти телерадіоорганізацій, на жаль, поки що не знайшли цієї інформації. За законом вони цю інформацію мають подати до 1 квітня 2016 року до нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Ірина Славінська: А якщо ця інформація не стане публічною, то що? Чи є покарання за те, що умовний канал не опублікує прізвище свого власника?

Оксана Романюк: Покарання є, але воно не таке, як нам би хотілося. Максимальне покарання за цим законом 28 тисяч гривень. Ми хочемо, щоб покаранням було відкликання ліцензії, або якийсь відсоток від ліцензії, а вони коштують мільйони. Насправді виконання цього закону дуже залежить від доброї волі власників, від активності і тиску медіаменеджерів і від активності журналістів. На жаль, у нас медіа менеджери, взагалі працівники ЗМІ абсолютно безправні. За відсутності прямого зв’язку з власником неможливо на нього подати до суду, неможливо заключити нормальний трудовий договір, неможливо захистити права.

Дуже мало людей розуміють, що за тим, чи іншим каналом стоїть певний олігарх.  

"Громадське радіо"

 

Liked the article?
Help us be even more cool!