ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ERIM оголосив три грантових конкурси за підтримки ЄС для незалежних медіа та ГО

11.08.2022, 14:37

Міжнародна організація ERIM, яка базується у Франції, розпочинає проєкт Emergency Support to Ukraine, який фінансується Європейським Союзом. Про це йдеться в пресрелізі організації, надісланому до ІМІ.

Як повідомляє ERIM, проєкт спрямований на посилення стійкості та ефективності українського громадянського суспільства, незалежних ЗМІ, незалежних активістів та журналістів. Більше інформації про ERIM, місію, візію, мету та команду ви можете знайти тут, про проєкт – тут

У повідомленні організації йдеться: "Ми шукаємо організації громадянського суспільства, незалежні ЗМІ, працівників/-ць культури, а також незалежних активістів та активісток, які постраждали від війни та потребують підтримки, щоб продовжувати свою роботу. Більше інформації про всіх, кого ми зможемо підтримати, можна знайти тут – у Посібнику для підготовки проєктних пропозицій".

ERIM оголосив відразу три конкурси й заохочує до участі в них жінок та дівчат, представників та представниць ЛГБТ+-спільноти, людей з інвалідністю, а також представників та представниць інших вразливих груп. 

Як повідомляє ERIM, відкрито такі грантові можливості:

1. Підтримка організацій громадянського суспільства (для ГО, незалежних медіа, соціальних підприємств, культурних організацій тощо) для підтримки основних витрат і заходів, включно з (але не обмежуючись цим):

 • Базовими витратами на підтримку / поточні витрати для ГО та ЗМІ (оренда офісу, обладнання, заробітна плата для команди та інше).
 • Підтримкою термінових заходів (створення платформ, моніторинг порушень прав людини, гарячі лінії/кол-центри, надання послуг для ВПО та біженців, але не гуманітарна підтримка).
 • Підтримкою ГО в приймаючих країнах, які підтримують громадянське суспільство у вигнанні чи українських біженців.
 • Грантами на переїзд для переміщення організацій до безпечних місць або для створення центрів.
 • Юридичним супроводом.
 • Психосоціальною / антивигорання / антитравматичною підтримкою для команди.

За інформацією ERIM, план дій проєкту може бути гнучким і потенційно переглядатися з вами після відбору з огляду на швидкі зміни в країні та суспільстві. Ці гранти спрямовані на підтримку ГО, але не можуть покривати гуманітарні потреби цільових аудиторій. Вони також можуть покривати витрати, датовані минулими періодами, починаючи з 25 лютого 2020 року. Наприклад, витрати на оренду офісу або зарплату за березень, квітень, травень і червень тощо. Якщо ви бажаєте подати запит на таку підтримку, вам слід надати повне обґрунтування цього (витратні документи, чеки, квитанції, копії договорів, таке інше). 

Сума підтримки від 5 000 до 25 000 євро.

Підтримка може тривати до 3–12 місяців

2. Термінова підтримка незалежних активістів/-ок, представників/-ць громадянського суспільства (для активістів, представників/-ць ГО, журналістів/-ок, працівників/-ць культури, науковців/-ць тощо) для підтримки базових витрат та активностей, включно з (але не обмежуючись цим):

 • Грантовими проєктними пропозиціями на переїзд (візові витрати, проїзд, проживання, оренда житла тощо).
 • Юридичним супроводом, правовою допомогою.
 • Психосоціальною підтримкою / протидією вигоранню /антитравматичною підтримкою для активіста/-ки, або журналіста/-ки

Цими грантами можуть бути відшкодовані минулі витрати з 25 лютого 2020 року, що були здійснені на аналогічні активності, зазначені в перших трьох пунктах. 

Розглядатимуться заявки на суму від 1000 до 5000 євро.

Організація заохочує до участі громадських активістів, журналістів з віддалених територіальних громад, або тих, які перебувають близько до лінії фронту. Пріоритет віддаватиметься організаціям, які ще не отримували підтримки від ERIM. Заявки від політичних або релігійних організацій не розглядатимуться.

Підтримка може тривати до 3–6 місяців.

3. Підтримка адвокаційної діяльності (для ГО, незалежних ЗМІ, соціальних підприємств, для організацій, які займаються питаннями культури, тощо) для підтримки ініціатив з адвокації та медіакампаній, включно з (але не обмежуючись цим):

 • Медійними кампаніями для підвищення обізнаності з якихось питань (наприклад, про воєнні злочини чи труднощі, з якими стикаються жінки-ВПО, а також закони та правила, які слід змінити, щоб підтримати їх у майбутньому).
 • Просвітницькою діяльністю в Україні чи країнах, що приймають (наприклад, кінопокази, публічні дискусії, фотовиставки, ярмарки прав людини, тематичні флешмоби, заходи у партнерстві з місцевими ЗМІ, відеоблоги та подкасти, громадські ініціативи тощо). 
 • Історіями успіху активних представників громадянського суспільства, які знаходять шляхи допомоги людям, як їхня ідея працює на місцевому рівні, як її можна винести на національний рівень, кращі практики організації взаємодопомоги та підтримки;
 • Моніторинговими ініціативами, які надають точну інформацію на місцевому, регіональному та/або національному рівнях про війну в Україні.

ERIM заявляє, що заохочує співпрацю між ЗМІ та іншими ГО, а також партнерство між різними організаціями та суб’єктами громадянського суспільства (включно з українськими ГО / акторами громадянського суспільства та ГО / акторами громадянського суспільства в країнах, що приймають).

Важливо відзначити, що план дій проєкту може бути гнучким і потенційно переглядатися з вами після відбору з огляду на швидкі зміни в країні та суспільстві. 

Розглядатимуться заявки на суму від 5 000 до 15 000 євро.

Підтримка може тривати до 3–12 місяців.

ЯК ПОДАТИСЯ ДО УЧАСТІ  

Апліканти мають надіслати відповідну аплікаційну форму українською або англійською мовою на адресу [email protected] з назвою грантового конкурсу в темі електронного листа. 

Завантажте необхідну вам аплікаційну форму за посиланням:

Аплікаційна форма № 1: Надзвичайна підтримка організацій громадянського суспільства

Аплікаційна форма № 2: Надзвичайна термінова підтримка незалежних активістів/-ок, представників/-ць громадянського суспільства

Аплікаційна форма № 3: Підтримка адвокаційної діяльності 

Заявки оцінюватимуться на постійній основі. Заявки на перший відбірковий тур необхідно подати до 31 серпня 2022 року.

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ 

Щоб отримати додаткову інформацію, ви можете переглянути Посібник для підготовки проєктних пропозицій.

Якщо у вас виникли додаткові питання або уточнення, ви можете звернутися до [email protected].

 

Liked the article?
Help us be even more cool!