ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Бородянський розповів, як погасити борг НСТУ перед "Євроньюз"

28.02.2020, 14:16
Фото – http://1tv.com.ua
Фото – http://1tv.com.ua

Міністерство культури молоді та спорту разом з Міністерством фінансів передбачать кошти на негайне погашення заборгованості Національної суспільної телерадіокомпанії України перед "Євроньюз" із бюджету НСТУ, а потім ініціюють збільшення фінансування Суспільного на цю суму.

Про це повідомив міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський у своєму телеграм-каналі, коментуючи заяву НСТУ про арешт рахунків через борги, повідомляє "Детектор медіа".

За словами Бородянського, Суспільний мовник не передбачив у бюджеті коштів на погашення цієї заборгованості. Тому Мінкульт разом з Мінфіном вирішили наблизити передбачене з держбюджету на 2020 рік фінансування НСТУ, щоб Суспільний мовник міг розрахуватися з боргами негайно.

Згодом Мінкульт ініціюватиме зміни до Державного бюджету, а саме збільшення фінансування Суспільного мовника на суму сплаченого боргу коштом фінансової гарантії, наданої українським мовником Європейській мовній спілці у 2016 році для проведення пісенного конкурсу "Євробачення". Частину цих коштів (близько 11 млн євро) наразі арештовано у Швейцарії на вимогу "Євроньюз". 

За словами міністра, ці заблоковані кошти (після сплати боргу НСТУ) мають повернутися до Державного бюджету України і за їхньою допомогою планується збільшення фінансування НСТУ.

Водночас голова правління НСТУ Зураб Аласанія проти того, щоб державний борг перед "Євроньюз" сплачували з бюджету Суспільного, який і так на 300 млн урізали. Свої застереження НСТУ висловила в офіційній заяві: "Ми усвідомлюємо, що навіть при наближенні видатків за бюджетною програмою, котра передбачена цьогоріч для телерадіокомпанії, усі отримані з бюджету кошти будуть негайно ж перераховані з рахунків Суспільного мовника до компанії "Євроньюз". Отож із запланованого та передбаченого законом бюджету на 2020 рік Суспільний мовник недоотримає майже 300 млн грн. Отже, реалізація річного плану діяльності телерадіокомпанії буде неможливою. Суспільне знову перейде в режим виживання, як це й було в попередні роки через колосальне недофінансування, коли мовник міг здійснювати лише базові видатки, без жодних належних вкладень у виробництво нового контенту чи технічне переоснащення".

Як повідомляв ІМІ, 28 лютого Суспільний мовник повідомив, що на кошти Національної суспільної телерадіокомпанії України накладено арешт через борг на користь "Євроньюз".

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!