ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Новий актуальний посібник з безпеки журналістів "Робота під PRESSом" вийшов на сайті ІМІ

07.07.2020, 10:00

Новий актуальний посібник "Робота під PRESSом", який охоплює всі безпекові аспекти повсякденної роботи журналістів, опубліковано на сайті ГО "Інститут масової інформації" в межах проєкту за підтримки Open Society Foundations.

"У 2014 році "Репортери без кордонів" у партнерстві з ІМІ надавали в безкоштовну оренду засоби захисту та проводили тренінги з безпеки, які допомогли більш ніж тисячі українських журналістів і врятували кілька дорогоцінних життів. Наша організація також зробила значний внесок у підготування резолюцій про захист журналістів, що були ухвалені Радою Безпеки ООН у 2006 та 2015 роках. Але цього не досить. Усвідомлення небезпеки та знання, як реагувати, є найвагомішою частиною. Ось чому такий посібник є важливим",заявив генеральний секретар міжнародної організації "Репортери без кордонів" Крістоф Делуар.

У посібнику подаються практичні рекомендації, що стосуються повсякденної роботи журналістів (включно з плануванням роботи й оцінюванням ризиків), налагодження комунікації, репутаційних ризиків, масових акцій, роботи в судах тощо, а також міститься інформація щодо особливостей роботи журналістів у гарячих точках. Детально описано поради стосовно цифрової безпеки журналістів, кібербулінгу та психологічної безпеки. Роз'яснюються юридичні аспекти роботи журналістів.  

Авторкою посібника є медіаекспертка та тренерка з безпеки ІМІ Ірина Земляна. Також окремі розділи написали експерти з цифрової безпеки ГО "Лабораторія цифрової безпеки" (розділ VI), експертка з журналістських стандартів ГО "Інститут масової інформації" Олена Голуб (розділ VIII), медіаюрист ГО "Інститут масової інформації" Алі Сафаров (розділ IX). 

"Щоб наразитися на небезпеку, більше не треба працювати в гарячій точці, суцільною гарячою точкою став увесь світ. Постійний кібербулінг журналістів є справжнісінькою терористичною атакою, а поширеним фейком можна завдати непоправної шкоди сотням людей і втратити репутацію назавжди. Зрештою і злам вашої електронної пошти чи акаунту в соцмережах наражає на серйозну небезпеку вас, ваших рідних просто у вас удома, і про цю небезпеку ви можете і не здогадуватися, тому разом з колегами ми вирішили описати основні виклики під час повсякденної роботи журналістів", – зазначає авторка посібника, медіаекспертка та тренерка з безпеки ІМІ Ірина Земляна.

Переглянути й завантажити посібник можна за посиланням.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!