ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

НАЗК після перевірки не виявило невідповідностей у майні та доходах Іллі Вітюка

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) 10 вересня завершило моніторинг способу життя ексначальника Департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка та не виявило невідповідностей між задекларованим майном та реальним рівнем життя Вітюка, йдеться у відповіді НАЗК на запит редакції Слідства.Інфо.

“Наразі щодо майна, власниками якого є Вітюк І. А. та члени його сім’ї, Національним агентством не встановлено різниці між їх вартістю та законними доходами, які у п’ятсот і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму, яка могла б свідчити про необґрунтованість набуття активів”, – йдеться у відповіді  НАЗК.

Очільник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк. Фото – Валентина Поліщук / Liga.net

Отже, під час моніторингу способу життя Іллі Вітюка у НАЗК не встановили невідповідності рівня життя задекларованим ним майну і доходам. 

НАЗК розпочало перевірку способу життя бригадного генерала СБУ Вітюка у квітні 2024 року, після публікації розслідування Слідства.Інфо. 

Що передувало

4 квітня вийшов матеріал Слідства.Інфо про статки дружини та матері Іллі Вітюка. Журналісти виявили, що його рідня володіє нерухомістю щонайменше на 25,5 млн грн за ринковою вартістю. Зокрема, дружина Вітюка Юлія під час війни купила квартиру, яка коштує понад 20 млн грн. 

Напередодні публікації розслідування, 1 квітня, у супермаркеті в Оболонському районі Києва до журналіста Слідства.Інфо Євгенія Шульгата підійшли співробітники Солом’янського ТЦК та намагалися вручити йому повістку. 

6 квітня редакція Слідства.Інфо заявила, що працівник СБУ міг давати вказівки представникам військкомату щодо вручення повістки Євгенію Шульгату. У такий спосіб спецслужбовці хотіли покарати розслідувача, який викрив елітне майно керівника Департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка, вважає медіа. 

Медіарух вимагав відкрити кримінальне провадження щодо співробітників СБУ та ТЦК через інцидент із журналістом Слідства.Інфо.

6 квітня Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що доручив провести службову перевірку щодо інформації Слідства.Інфо про намагання вручити повістку їхньому журналісту після розслідування.

У СБУ заявили, що вивчають оприлюднену редакцією Слідства.Інфо інформацію про тиск СБУ через представників ТЦК на журналіста Євгенія Шульгата.

8 квітня 2024 року Офіс генерального прокурора розпочав кримінальне провадження у зв'язку із ситуацією щодо вручення повістки журналісту.

9 квітня 2024 року стало відомо, що голова СБУ Василь Малюк відсторонив керівника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Іллю Вітюка від виконання посадових обов'язків на час перевірки обставин, оприлюднених журналістами Слідства.Інфо.

За рішенням голови СБУ Вітюк на час проведення перевірок проходитиме службу в бойовому підрозділі Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ, який виконує оборонні завдання і знищує ворога та його техніку безпосередньо на фронті спільно з ЦСО “А”.

1 травня 2024 року Президент України Володимир Зеленський звільнив Іллю Вітюка з посади начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України.

Liked the article?
Help us be even more cool!