ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Зеленський звільнив Іллю Вітюка з посади голови департаменту кібербезпеки

Ексочільник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк. Фото – Валентина Поліщук / Liga.net
Ексочільник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк. Фото – Валентина Поліщук / Liga.net

 

Президент України Володимир Зеленський звільнив Іллю Вітюка з посади начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України.

Відповідний указ №257/2024 опубліковано на сайті глави держави 1 травня 2024 року.

Що передувало

4 квітня вийшов матеріал Слідства.Інфо про статки дружини та матері Іллі Вітюка. Журналісти виявили, що його рідня володіє нерухомістю щонайменше на 25,5 млн грн за ринковою вартістю. Зокрема, дружина Вітюка Юлія під час війни купила квартиру, яка коштує понад 20 млн грн. 

Напередодні публікації розслідування, 1 квітня, у супермаркеті в Оболонському районі Києва до журналіста Слідства.Інфо Євгенія Шульгата підійшли співробітники Солом’янського ТЦК та намагалися вручити йому повістку. 

6 квітня редакція Слідства.Інфо заявила, що працівник СБУ міг давати вказівки представникам військкомату щодо вручення повістки Євгенію Шульгату. У такий спосіб спецслужбовці хотіли покарати розслідувача, який викрив елітне майно керівника Департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка, вважає медіа. 

Медіарух вимагав відкрити кримінальне провадження щодо співробітників СБУ та ТЦК через інцидент із журналістом Слідства.Інфо.

6 квітня Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що доручив провести службову перевірку щодо інформації Слідства.Інфо про намагання вручити повістку їхньому журналісту після розслідування.

У СБУ заявили, що вивчають оприлюднену редакцією Слідства.Інфо інформацію про тиск СБУ через представників ТЦК на журналіста Євгенія Шульгата.

8 квітня 2024 року Офіс генерального прокурора розпочав кримінальне провадження у зв'язку із ситуацією щодо вручення повістки журналісту.

9 квітня 2024 року стало відомо, що голова СБУ Василь Малюк відсторонив керівника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Іллю Вітюка від виконання посадових обов'язків на час перевірки обставин, оприлюднених журналістами Слідства.Інфо.

За рішенням голови СБУ, Вітюк на час проведення перевірок проходитиме службу в бойовому підрозділі Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ, який виконує оборонні завдання і знищує ворога та його техніку безпосередньо на фронті спільно з ЦСО “А”.

Національне антикорупційне бюро України перевіряє опубліковану журналістами інформацію про купівлю нерухомості членами сім'ї Іллі Вітюка.

Liked the article?
Help us be even more cool!