ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Найгостріша проблема для журналістів-переселенців з Донбасу - працевлаштування

25.09.2014, 11:37

Найгострішою проблемою для журналістів, які виїхали з Донецького регіону, є питання працевлаштування, адже постійна робота – це можливість знайти житло і влаштуватися в іншому місті. Ці питання обговорювалися під час зустрічі журналістів, що виїхали з Донецької області у Київ, в офісі Національної спілки журналістів України. Ініціювали захід Донецький прес-клуб, НСЖУ та НМПУ, повідомляється на сайті НСЖУ.

Нині дещо в кращому становищі власкори великих національних медіа, зокрема, газети «Факты и комментарии», телеканалу «Інтер», Національної радіокомпанії. Переїхавши до Києва, вони продовжують працювати в офісах своїх медіа, але для них актуальним є питання пошуку житла.

Голова Донецького прес-клубу Тетяна Строй зауважує, що питання пошуку роботи – першочергове для колег. Тому дуже актуальним був би ресурс, де у відкритому доступі можна розміщувати резюме і вакансії.

Також вона сподівається, що наступні зустрічі мають бути із залученнями експертів. Можливо, представників медіаорганізацій чи фахівців кадрових служб національних медіа, які б розповіли про можливості працевлаштування і вимоги до працівників.

“Зараз невизначеним є законодавчий статус територій Донбасу, тому невідомо, чи можуть наші колеги повернутися туди і бути власкорами. Відкрите питання щодо акредитації там, безпеки журналістів. Також ми розуміємо, що колеги з районних видань, можливо, не відповідають рівневі вимог, який ставлять національні медіа. Тож говорили про те, що варто було б організувати для них якесь навчання”, – каже Тетяна Строй.

Перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко розповів про допомогу, яку надає колегам з Донбасу Об’єднаний центр допомоги журналістам НСЖУ та НМПУ. Це, зокрема, матеріальна допомога для постраждалих журналістів, переселенців, організація відпочинку  на Волині (Шацькі озера) та в кращому санаторії Рівненщини.

“Звісно, Спілка намагається допомогти і з пошуком роботи. Зокрема, ми приймаємо резюме від журналістів та передаємо їх в медіа-структури. У планах – запровадження своєрідної біржі праці для журналістів – сервісу, який допоможе колегам шукати актуальні вакансії”, – сказав Томіленко.

Голова НМПУ Юрій Луканов поінформував про сервіси медіа-профспілки та нагадав про можливість оформити картку фрілансера для журналістів, які не влаштовані в ту чи іншу редакцію.

Liked the article?
Help us be even more cool!