ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Нацрада закликає не вручати Премію ЗМІ за свободу Овсянніковій

22.04.2022, 08:00
Фото – GETTY IMAGES
Фото – GETTY IMAGES

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення закликала німецьку Weimer Media Group відмовитися від вручення Премії ЗМІ за свободу російській пропагандистці Марині Овсянніковій.

Про це йдеться у зверненні Нацради.

Нацрада вважає "неприйнятним зрівнювати внесок у просування демократії та миру в Європі Президента України та російської пропагандистки".

"Як відомо, в Росії жодна телевізійна програма, а новини і поготів, не виходять у прямому ефірі. Отже, уявна сміливість пані Овсяннікової є частиною сценарію, розробленого одним з головних пропагандистів путінського режиму, керівником Першого каналу Костянтином Ернстом,  який, до речі, у багатьох європейських країнах перебуває під санкціями у зв’язку з невмотивованим і надзвичайно жорстоким вторгненням Росії до України", – йдеться у зверненні.

Регулятор зазначає, що звільнення і вільний виїзд Овсяннікової з росії до Європи є частиною єдиного плану, про що свідчать її неодноразові виступи й публікації в соцмережах щодо необхідності зняття санкцій з росії. 

Нацрада закликає керівництво і журналістів Weimer Media Group "обрати правильну позицію в ситуації, що склалася, і відмовитися від вручення премії пані Овсянніковій".

Також Нацрада закликає Axel Springer Verlag, що володіє виданням Die Welt, відмовитися від співробітництва з Овсянніковою.

Як повідомляв ІМІ, 21 квітня німецька медіагрупа Weimer Media Group (WMG) присудила Премію ЗМІ за свободу Президенту України Володимиру Зеленському, лідерці білоруської опозиції Світлані Тихановській та колишній редакторці російського пропагандистського "Первого канала" Марині Овсянніковій. 

Німецьке видання Die Welt найняло на посаду кореспондентки колишню редакторку російського пропагандистського "Первого канала" Марину Овсяннікову, яка нібито в прямому ефірі влаштувала "протест" проти вторгнення РФ в Україну. 

На початку березня Овсяннікова під час нібито прямого ефіру програми "Время" зайшла в студію з плакатом "Ні війні". Відео фрагмента трансляції було опубліковане на YouTube. Пізніше росіянка звільнилася з пропагандистського каналу.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомляв, що Овсяннікова наразі активно використовується в інформаційно-психологічних операціях Росії. Зокрема, вона отримала визнання та кредит довіри на Заході, використовуючи це реноме для просування на західну аудиторію наративу про "необхідність" зняття з РФ санкцій.

14 квітня в Берліні українські активісти вимагали від медіагрупи Die Welt звільнити колишню редакторку російського пропагандистського "Первого канала" Марину Овсяннікову.

Liked the article?
Help us be even more cool!