ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Найчастіше мовному омбудсмену скаржаться на відсутність української версії сайтів

16.04.2021, 15:45
Фото – volyn.tabloyid.com
Фото – volyn.tabloyid.com

За три місяці цього року на адресу уповноваженого з захисту державної мови надійшло 1129 повідомлень від громадян про порушення мовного законодавства. 

Про це повідомляється 16 квітня на офіційній фейсбук-сторінці мовного омбудсмена Тараса Креміня.

Наймасовішими є повідомлення щодо відсутності української версії сайтів інтернет-магазинів та вебсайтів про надання послуг державною мовою – 446. 

На порушення своїх прав на отримання інформації та послуг державною мовою в маленьких крамничках і відомих торговельних мережах, а також в аптеках, салонах краси, спортивних залах, ресторанах і кав’ярнях поскаржилися 249 громадян з різних регіонів України.

Повідомляється, що стабільно високою залишається кількість звернень громадян щодо порушення мовного законодавства з боку посадовців органів державної влади та місцевого самоврядування Одеської, Харківської, Миколаївської, Черкаської, Київської, Запорізької областей. 

“Попри те що ми продовжуємо фіксувати порушення закону, варто констатувати, що української, зокрема і у сфері обслуговування, стає дедалі більше”, – наголосив уповноважений.

Загалом у першому кварталі 2021 року порушення мовного закону зафіксовано в усіх областях України, зауважив Тарас Кремінь.

Як повідомляв ІМІ, 16 січня набула чинності стаття 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, згідно з якою мовою обслуговування споживачів в Україні має бути державна. 

Тарас Кремінь пояснив, яких сфер стосується перехід на українську.

Із 16 січня скарги на порушення права отримувати послуги державною мовою громадяни можуть надсилати мовному омбудсмену.

Із 16 липня 2022 року в Україні почнуть штрафувати за відмову спілкуватися з клієнтами українською мовою. За порушення мовного законодавства у сфері обслуговування передбачено штраф від 5 100 гривень до 6 800 гривень.

17 березня уповноважений із захисту державної мови повідомив, що за два місяці дії статті 30 мовного закону (із 16 січня до 16 березня) надійшло 944 повідомлення від громадян України. Зростає кількість звернень щодо порушення мовного законодавства в органах місцевого самоврядування.

Liked the article?
Help us be even more cool!