ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

МЗС вважає, що вирок Єсипенку має бути скасовано, а журналіста звільнено

16.02.2022, 17:35

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку вироком журналісту Крим.Реалії Владиславу Єсипенку та вважає, що рішення “суду” має бути скасовано, а журналіста негайно звільнено.

Про це повідомляється на сайті МЗС.

Відомство назвало вирок так званого “Сімферопольського районного суду” “безпідставним і політично вмотивованим”, а також ще одним підтвердженням придушення свободи слова на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. 

Також міністерство вказало на процедурні порушення під час слідства, застосування до журналіста тортур та ігнорування доказів його непричетності до дій, у яких його звинувачували.

“Ігнорування “суддями” наданих захистом свідчень про непричетність обвинуваченого до інкримінованих діянь у ході судового процесу вказують на виключно політичну вмотивованість рішення позбавити волі Владислава Єсипенка. Рішення “суду” має бути скасовано, а Владислава Єсипенка, а також усіх незаконно утримуваних РФ громадян України негайно звільнено”, – йдеться в повідомленні.

Водночас МЗС закликає міжнародну спільноту засудити судові переслідування Росією громадян України з використанням незаконних силових методів, вимагати припинення Російською Федерацією порушення норм міжнародного права на окупованих нею територіях України, продовжити активну взаємодію, зокрема в межах Кримської платформи, на захист прав і свобод у Криму.

Як повідомляв ІМІ, 16 лютого підконтрольний Росії Сімферопольський районний суд засудив фрілансера Крим.Реалії Владислава Єсипенка до шести років у колонії загального режиму.

15 лютого російські прокурори в окупованому Криму запросили для журналіста 11 років позбавлення волі в справі про незаконне зберігання і перевезення вибухового пристрою.

Владислав Єсипенко під час виступу з останнім словом у суді 15 лютого заявив, що вважає справу політичною.

15 липня 2021 року в підконтрольному Росії Сімферопольському районному “суді” російський прокурор оголосив обвинувальний висновок у справі Владислава Єсипенка. Його звинувачують за статтями 223-1 (незаконне виготовлення вибухових речовин, перероблення або ремонт вибухових пристроїв) і 222.1 (незаконні придбання, передання, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, її основних частин, боєприпасів) КК Росії. 

Санкції обох статей передбачають до 12 років позбавлення волі. Максимальний термін покарання за сукупністю двох статей – 18 років позбавлення волі.

10 березня 2021 року співробітники ФСБ Росії затримали в окупованому Криму фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка. Він брав участь в акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня. Журналісту інкримінують збір інформації “в інтересах спецслужб України”, зокрема Служби зовнішньої розвідки, повідомили в Центрі громадських зв’язків ФСБ Росії. Як стверджують в ФСБ, Єсипенко “здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму”.

Владислав Єсипенко заявляв, що слідчі ФСБ РФ застосовували до нього тортури, щоб домогтися визнання провини.

Liked the article?
Help us be even more cool!