ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

МВФ вітає ухвалення закону про е-декларування

28.09.2023, 16:16

У Міжнародному валютному фонді позитивно оцінюють ухвалення Верховною Радою закону про відновлення е-декларування під час воєнного стану з пропозиціями Президента України Володимира Зеленського.

Таку відповідь на запит Укрінформу дали у фонді.

"Система декларування активів в Україні є важливим антикорупційним інструментом, який забезпечує прозорість і підзвітність державних службовців", – підкреслив у зв’язку з цим глава Місії МВФ в Україні Гевін Грей.

Він зауважив, що у фонді "вітають відновлення обов'язків для держслужбовців подавати декларації про активи", зокрема, в публічному доступі. За його словами, ефективне впровадження системи декларування активів є "важливим для подальшого сприяння суспільній довірі, а також захисту державних фондів, особливо для реконструкції та відновлення".

Як повідомляв ІМІ, 18 вересня Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики підтримав пропозиції Президента України Володимира Зеленського до закону про відновлення електронного декларування з відкритими реєстрами в умовах воєнного стану.

12 вересня Президент України Володимир Зеленський наклав вето на закон про відновлення електронного декларування посадовцями в умовах воєнного стану, наголосивши, що реєстр декларацій має бути відкритим.

Верховна Рада 5 вересня 2023 року ухвалила в цілому законопроєкт №9534 про відновлення електронного декларування посадовцями в умовах воєнного стану, однак не підтримала поправку про негайне відкриття електронних декларацій.

5 вересня цього року Національне агентство із запобігання корупції закликало Верховну Раду не ухвалювати поправок до антикорупційного законодавства та не приховувати від суспільства даних про осіб, які скоїли корупційні злочини.

Цього дня на сайті Президента України була зареєстрована петиція із закликом накласти вето на ухвалений 5 вересня закон №9534 про відновлення електронного декларування посадовцями в умовах воєнного стану та повернути його до Верховної Ради з вимогою відкрити реєстр майнових декларацій посадовців. Вона за кілька годин набрала необхідні голоси.

20 вересня Верховна Рада підтримала пропозиції Президента України Володимира Зеленського до закону про відновлення електронного декларування з відкритими реєстрами в умовах воєнного стану.

Liked the article?
Help us be even more cool!