Моніторити дезінформацію буде уповноважений з питань інформації – законопроєкт

Законопроєктом про протидію дезінформації, розробленим Міністерством культури, молоді та спорту (МКМС), передбачено створення посади уповноваженого з питань інформації.
Про це йдеться в презентації законопроєкту про протидію дезінформації, яка відбулася 17 січня, повідомило Міністерство культури, молоді та спорту.
Згідно з документом, уповноважений призначається Кабінетом Міністрів з кандидатів від МКМС, Міністерства юстиції та уповноваженого ВР з прав людини.
Уповноважений з питань інформації:
- здійснює моніторинг інформаційного простору та реагує на заяви щодо поширення дезінформації;
- звертається до поширювачів інформації із заявами про відповідь або про спростування дезінформації;
- звертається до суду із заявами про обмеження доступу до інформації за відсутності вихідних даних поширювача або відсутності реакції на його заяви;
- фіксує та перевіряє інформацію на предмет наявності ознак дезінформації;
- звертається до суду з позовами про спростування та надання права на відповідь щодо дезінформації;
- звертається до правоохоронних органів у разі наявності ознак кримінального правопорушення.
Основні інструменти, що матиме уповноважений у боротьбі з дезінформацією, – право на відповідь або вимога про спростування інформації.

Фото – скриншот із презентації Міністерства культури, молоді та спорту
Ознайомитися з презентацією законопроєкту про протидію дезінформації можна тут.
Міністерство планує винести в лютому цей законопроєкт на публічне обговорення з подальшим внесенням урядом, у березні, на розгляд Верховної Ради.
Як повідомляв ІМІ, 17 січня Міністерство культури, молоді та спорту презентувало законопроєкт про протидію дезінформації, який передбачає встановлення кримінальної та адміністративної відповідальності за поширення дезінформації.