МОН: У 2024 році в школах зафіксовано 219 випадків булінгу
В українських школах протягом 2024 року зафіксовано 219 випадків булінгу. Про це повідомляється в телеграм-каналі Міністерства освіти та науки.
У міністерстві нагадали, що в жовтні запустили новий інструмент на сайті АІКОМ (Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту. – Ред.), який дозволяє швидко повідомити про випадки булінгу. Цією можливістю вже скористалися в 16 регіонах країни. За цей час подано 85 анонімних повідомлень.
“Булінг – це не просто сварка чи конфлікт, а повторювані дії, які завдають болю, принижують гідність іншої людини та залишають негативний слід на все життя”, – зазначили в міністерстві.
На сайті Опендатаботу зазначається, що саме 219 протоколів щодо булінгу в школах поліція зареєструвала за 10 місяців 2024 року. Кожен другий протокол за цькування складають на підлітків віком 14–16 років. Переважно на булінг скаржаться батьки.
Водночас, зазначають в Опендатаботі, випадків булінгу поменшало в порівнянні з періодом до початку повномасштабного вторгнення.
За даними Українського інституту дослідження екстремізму, 40% дитячих самогубств стаються саме внаслідок цькування.
За даними Опендатаботу, від початку 2024 року суди ухвалили 160 рішень. Це 73% всіх складених у 2024 році протоколів. До порівняння: у попередні три роки в середньому рішення були ухвалені в 60% справ.
Кожен другий протокол за цькування складається на підлітків віком від 14 до 16 років: 124 протоколи цьогоріч. У 80% цих протоколів уже ухвалено рішення.
“Варто зазначити, що таких порушень суттєво побільшало за останні два роки: у 2021 році протоколи на підлітків сягали 45% справ”, – повідомляють в Опендатаботі.
Майже кожне шосте зафіксоване правопорушення – це булінг, вчинений групою людей або ж повторно. З початку року зафіксовано 37 таких справ. Ще 12 протоколів правоохоронці склали на освітян, які знали про булінг, але не повідомили про нього.
Як повідомляв ІМІ, у жовтні 2024 року Міністерство освіти та науки (МОН) впровадило опцію швидкого повідомлення про випадки булінгу. Відтепер дитина самостійно чи її батьки можуть заповнити коротку анкету та надіслати електронну скаргу, залучивши до розв'язання проблеми керівництво школи та за потреби поліцію.
Подати заяву можна повністю анонімно, але якщо є сумніви, то можна скористатися чат-ботом. У ньому можна знайти інформацію щодо того, як реагувати на булінг, підтримати себе та інших тощо.
Згідно з дослідженнями МОН, понад 53% учнів коли-небудь стикалися з булінгом у школі, але лише половина з них повідомила про це батькам чи вчителям.
Help us be even more cool!