ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

МКІП та музей у Нідерландах підписали документ про повернення “скіфського золота” в Україну

Міністерство культури та інформаційної політики України та Музей Алларда Пірсона – археологічний музей Амстердамського університету домовилися про повернення музейних предметів державної частини Музейного фонду України з чотирьох кримських музейних установ.

Про це повідомляється на сайті українського міністерства.

Документ про це підписали т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв та виконувач обовʼязків директора університетської бібліотеки Амстердамського університету доктор Фред Вірмен. 

Музейні предмети включають колекції Кримських республіканських установ “Центральний музей Тавриди”, “Керченський історико-культурний заповідник”, “Бахчисарайський історико-культурний заповідник” та Національного заповідника “Херсонес Таврійський”. 

З 2014 року музейні предмети експонувалися на виставці “Крим – золотий острів у Чорному морі” у Нідерландах. 

“Повернення артефактів особливого історичного та культурного значення – це знаковий та багатогранний процес. Він об’єднує правові, музейні, дипломатичні та логістичні аспекти. Ми з нетерпінням чекаємо повернення колекцій, одна з яких відома як “скіфське золото”, додому в Україну”, – повідомив Ростислав Карандєєв.

Крім того, Музей Алларда Пірсона скасував борги за зберігання “скіфського золота”.

Карандєєв подякував музею за зберігання колекцій протягом дев’яти років та за рішення не стягувати витрати за зберігання музейних експонатів.

Нагадаємо, з 2014 року виставка “Крим – золотий острів у Чорному морі” (“Скіфське золото”) експонувалася у Нідерландах. Після російської окупації Криму виставка стала об'єктом судових суперечок між Україною, музеєм Алларда Пірсона та кримськими музеями. 

У 2016 році амстердамський суд ухвалив, що колекція “скіфського золота” має належати Україні, а не окупованому Росією Криму. У жовтні 2021 року Апеляційний суд Амстердама підтвердив рішення суду першої інстанції. У січні 2022 року окупаційні музеї Криму подали касаційну скаргу на рішення Апеляційного суду.

9 червня 2023 року Верховний суд Нідерландів остаточно постановив повернути “скіфське золото” Україні.

Liked the article?
Help us be even more cool!