ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Міжурядова рада ЮНЕСКО підтримала пропозиції України щодо безпеки журналістів попри спротив РФ

Країни-учасниці 34-го засідання Міжурядової ради Міжнародної програми розвитку комунікацій (IPDC) засудили порушення та зловживання, скоєні проти журналістів і працівників медіа у всьому світі. Також підтримали пропозиції України для безпеки журналістів, повідомляється на сайті Національної ради з питань телебачення та радіомовлення.

Йшлося про тортури, насильство, свавільні арешти та затримання, фізичне й сексуальне насильство, а також залякування, погрози онлайн та офлайн, особливо щодо журналісток.

Як зазначили в Нацраді, учасники сесії розглянули проєкт рішення до доповіді генерального директора ЮНЕСКО про безпеку журналістів і загрозу безкарності та план дій ООН щодо наявної проблеми.

Перша частина засідання проходила 21–22 листопада. Її не завершили через блокування Росією рішень Міжурядової ради. 

“Делегація Росії намагалася блокувати проєкт рішення, цинічно заявляючи про  необ’єктивність доповіді гендиректора і нездатність секретаріату ЮНЕСКО реагувати на злочини проти журналістів”, – йдеться в повідомленні.

Зрештою, наголосили в Нацраді, російській делегації не вдалося просунути свої наративи, змінивши основні сигнали проєкту рішення щодо подальших завдань ЮНЕСКО у сфері безпеки журналістів. 

“Більшість членів ради проголосували проти цих поправок. Водночас поправки України та її партнерів, підтримані більшістю, посилили спрямованість рішення на конкретні дії для подолання викликів для безпеки журналістів, серед яких найтяжчими є війни і конфлікти”, – додали в регулятора.

Делегація України заявила про злочини Росії проти журналістів, про наслідки російської агресії для сфери медіа, руйнування і знищення російськими ракетами й дронами медійної інфраструктури в Україні.

Як повідомляв ІМІ, Міжнародна організація ЮНЕСКО наполягає на прозорому і ретельному розслідуванні трагічної загибелі в російському полоні української журналістки Вікторії Рощиної.

Liked the article?
Help us be even more cool!