ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Загибель Рощиної: ЮНЕСКО наполягає на ретельному розслідуванні її загибелі в російському полоні

Міжнародна організація ЮНЕСКО наполягає на прозорому і ретельному розслідуванні трагічної загибелі в російському полоні української журналістки Вікторії Рощиної. 

Про це повідомив заступник генерального директора ЮНЕСКО з питань комунікації та інформації Тауфік Джелассі у відповідь на звернення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та Національного комітету IFAP, повідомляється на сайті Нацради.

Джелассі наголосив, що ЮНЕСКО “залишається відданою питанню захисту прав журналістів та дотриманню принципів, закріплених у Резолюції Ради Безпеки ООН 2222, яка наголошує на захисті журналістів у зонах конфліктів як цивільних ociб”.

Вікторія Рощина. Фото – Facebook Вікторії Рощиної / divoche.media

Він запевнив, що організація й надалі докладатиме зусиль щодо захисту журналістів у всіх куточках світу та вимагатиме справедливості для тих, хто постраждав під час виконання службових обов’язків.

Лист заступника гендиректора організації був відповіддю на неодноразові звернення Постійного представництва України при ЮНЕСКО та активної роботи делегації України на 34-й сесії Міжурядової ради Міжнародної програми з розвитку комунікацій (21–22 листопада 2024 року) у межах обговорення доповіді генерального директора ЮНЕСКО з безпеки журналістів.

Раніше голова Національної ради та Національного комітету IFAP України Ольга Герасим’юк передала до ЮНЕСКО заклик вимагати розслідування загибелі української журналістки Вікторії Рощиної, викраденої на тимчасово окупованій території та вбитої в росії.

Також на звернення відреагувала гендиректорка ЮНЕСКО Одрі Азуле. Вона висловила жаль через загибель Вікторії Рощиної в російському полоні й закликала до прозорого розслідування цієї трагічної події, підкресливши, що безпека журналістів у зонах конфліктів повинна залишатися пріоритетом для міжнародної спільноти.

Передісторія

Як повідомляв ІМІ, про смерть Вікторії Рощиної в російському ув’язненні стало відомо 10 жовтня 2024 року. Згідно з листом міністерства оборони Росії, отриманим її родиною 10 жовтня, Вікторія померла 19 вересня. 

Вікторія Рощина була в списках на обмін.

Росія визнала, що затримала Вікторію Рощину, яка зникла 3 серпня 2023 року на тимчасово окупованій території. Журналістку утримували на території Росії.

За даними “Медійної ініціативи за права людини”, Вікторію Рощину тримали в одному з найжорстокіших ізоляторів Росії – СІЗО №2 в Таганрозі. Про цей слідчий ізолятор колишні полонені розповідають як про в'язницю з найжорстокішими тортурами.

18 жовтня представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко не відкинув, що РФ може затягувати з репатріацією її тіла. Пізніше він сказав, що її тіло не повернули до України в межах обміну 18 жовтня.

Liked the article?
Help us be even more cool!