ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Мінкульт підтримує відстрочення штрафів за порушення мовного закону

10.03.2021, 13:47
Фото – ukrinform.ua
Фото – ukrinform.ua

Міністерство культури та інформаційної політики підтримує відстрочення на півтора року запровадження штрафів за порушення Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Про це заявив міністр культури Олександр Ткаченко, відповідаючи на запитання журналістів на форумі "Україна 30. Культура. Медіа. Туризм", повідомляє "Українська правда".

Коментуючи акції протесту проти змін мовного законодавства, Ткаченко зазначив, що від моменту ухвалення цього закону робилися спроби його змінити чи скасувати. Міністр пояснив, яку позицію підтримує його відомство: перш ніж штрафувати, потрібно забезпечити масовий доступ до безкоштовних курсів української мови всіх охочих.

"Мова йде в одному випадку про поправки Бужанського, які відміняють штрафи в цілому, і є поправки Кравчук, Потураєва та Корнієнка, які відтерміновують штрафи на півтора року, до моменту введення всіх інших штрафів. Ми підтримуємо другу поправку…

Якщо ми говоримо про те, що ми спершу ставимо необхідність виписування штрафів якійсь літній жіночці з Одеси чи Харкова лише тому, що вона у своєму магазині не вміє розмовляти українською мовою, то я вважаю, що таким чином ми не переконаємо більшість населення, яка не володіє достатньою мірою українською мовою, в тому, що її потрібно вивчати. Лагідна українізація, промоція української мови дозволить це зробити", – сказав Ткаченко.

Як повідомляв ІМІ, 16 січня набула чинності стаття 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, згідно з якою мовою обслуговування споживачів в Україні має бути державна. 

Тарас Кремінь пояснив, яких сфер стосується перехід на українську із 16 січня.

Із 16 січня скарги на порушення права отримувати послуги державною мовою громадяни можуть надсилати мовному омбудсмену.

Із 16 липня 2022 року в Україні почнуть штрафувати за відмову спілкуватися з клієнтами українською мовою. За порушення мовного законодавства у сфері обслуговування передбачено штраф від 5 100 гривень до 6 800 гривень.

Liked the article?
Help us be even more cool!