ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Медіаюристи наступного тижня візьмуться за законопроєкт про дезінформацію – Бородянський

18.02.2020, 16:21

Група медіаюристів розпочне наступного тижня аналіз законопроєкту про дезінформацію, розробленого Міністерством культури, молоді та спорту.

Про це міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський сказав в інтерв’ю DW, повідомляє Укрінформ.

“Наступного тижня розпочне свою роботу група медіаюристів, яка пункт за пунктом буде опрацьовувати законопроєкт. Вважаємо, що через два місяці запропонуємо суспільству новий текст закону, який буде більш потужним. Жодним чином він не повинен обмежувати журналістську діяльність щодо таких елементів, як розслідування, щодо критичних висловлювань на адресу влади і таке інше”, – сказав Бородянський.

Він нагадав про те, що міністерство ухвалило рішення про продовження щонайменше на два місяці обговорення напрацьованого законопроєкту про протидію дезінформації. “Розуміємо, що закон не буде прийнятий у тому вигляді, в якому він є зараз”, – додав урядовець.

Водночас, відповідаючи на запитання журналіста про те, чи не боїться міністр увійти в історію як людина, що створила жорсткий механізм контролю діяльності представників ЗМІ, він зазначив: “Я мало чого боюся, тому що вірю в те, що роблю, розумію наслідки своєї роботи. Завдання, яке стоїть переді мною та моєю командою, – зробити так, щоб цей закон неможливо було використовувати в інший спосіб, ніж це передбачено”.

“Ми маємо убезпечити українських громадян від дезінформації та від можливого маніпулювання суспільною думкою, яке може призвести до спотворення суспільної думки або загроз національній безпеці”, – додав Бородянський.

Як повідомляв ІМІ, 7 лютого міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський повідомив, що обговорення напрацьованого законопроєкту про дезінформацію продовжено ще щонайменше на два місяці.

20 січня Міністерство культури, молоді та спорту України виклало на своєму сайті порівняльну таблицю проєкту закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення національної інформаційної безпеки та права на доступ до достовірної інформації” і запросило на 28 січня на обговорення цього законопроєкту.

27 січня представники медійної спільноти та громадських організацій рекомендували Міністерству культури, молоді та спорту утриматися від реєстрації законопроєкту “про дезінформацію” в парламенті.

27 січня Комісія з журналістської етики (КЖЕ) оприлюднила заяву з вимогою до уряду та Міністерства культури, молоді та спорту – зняти з розгляду так званий законопроєкт щодо дезінформації та розпочати процес підготовки законодавчих змін з нуля.

“Репортери без кордонів” вважають законопроєкт про дезінформацію (“Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення національної інформаційної безпеки та права на доступ до достовірної інформації”) таким, що може “становити загрозу для свободи преси”.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!