Медіаюрист ЦЕДЕМ пояснив, як уберегти Telegram- та Facebook-акаунти від зламу
Медіаюрист Центру демократії та верховенства права Ігор Розкладай повідомив, що користувачі Telegram та Facebook останнім часом стикаються з послідовним зламом акаунтів, відновити які майже неможливо. Він надав поради, як уберегтися від зламу.
За його словами, спочатку зламують акаунт у Telegram, потім – у Facebook і приєднують до нього сторонній Instagram-акаунт. У такий спосіб людина втрачає доступ до всього.
“Якщо ви не соціально значима особа, шансів відновити нема. Мета таких дій, скоріш за все, шахрайство. Принаймні це засікли на тг”, – написав він.
Він зазначив: щоб себе убезпечити від зламу, насамперед потрібно перевірити на порталі haveibeenpwned.com, чи фігурують на ньому ваші пошта і мобільний.
“Якщо так, то ви в зоні ризику”, – додав медіаюрист.
У такому разі Ігор Розкладай радить:
- змінити електронну пошту на непублічну;
- привʼязати до неї сервіси Meta;
- перевірити двофакторну аутентифікацію на пошті й на соцмережах;
- змінити паролі.
Медіаюрист наголосив: добре, щоб дані для Telegram і Facebook не збігались.
Перед змінами перевірити активні сеанси у Facebook або пристрої / devices у Telegram. Якщо щось стороннє, то його потрібно закрити.
“Нагадую, що двофакторна має привʼязуватися до телефону, написаного у форматі з міжнародним кодом +380, і бажано додати профіль до додатка одноразових кодів на кшталт Duo Mobile, Google authenticator та ін. Причому спочатку ставимо додаток, а потім приєднуємо”, – написав медіаюрист Центру демократії та верховенства права.
У разі спроби зламу Telegram-акаунту він радить користувачам звертатися на “Nadiyno Гаряча лінія з цифрової безпеки”.
Як повідомляв ІМІ, раніше шахраї надсилали адміністраторам Facebook-сторінок фішингові повідомлення, у яких пропонували перейти за посиланням, щоб нібито підтвердити власність облікового запису. Проте в такий спосіб вони можуть заволодіти даними сторінки.
Help us be even more cool!