ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Медіарух вимагає притягнути до відповідальності поліцейського, що свідомо напав на Кутєпова

30.04.2020, 11:00
Фото – скриншот з відео Громадського
Фото – скриншот з відео Громадського

Представники Медіаруху "Медіа за усвідомлений вибір" та медійних громадських організацій України закликають притягнути до відповідальності працівника поліції, який свідомо і без належних правових підстав застосував фізичну силу до журналіста Громадського Богдана Кутєпова та зламав його техніку.

Ми звертаємо увагу на незаконність дій поліції та свідоме застосування фізичної сили під час виконання журналістом своїх професійних обов'язків. Інцидент стався саме під час прямого ефіру, який вів Богдан Кутєпов. Водночас журналіст відрекомендувався представникам поліції та сповістив, що йде пряме ввімкнення. Його емоційна реакція не є приводом для застосування сили проти нього.

Ми також наголошуємо на неприпустимості недоведення розслідування зазначеного інциденту до кінця. Принагідно нагадаємо про попередні випадки нападів на журналістів з боку поліцейських, які не були покарані відповідно до Кримінального кодексу України. 

Ми вимагаємо належно розслідувати всі ці справи та притягнути працівників правоохоронних органів до відповідальності. 

Саме проблема безкарності породжує подальше зростання насильства, яке застосовують до журналістів. Крім того, посилює недовіру представників ЗМІ та суспільства до і так "підірваної" репутації поліції.

Так, 17 грудня 2019 року в Києві співробітники Національної гвардії та поліції розбили камеру й окуляри журналістові Радіо Свобода Сергію Нужненку. Інцидент стався під час висвітлення сутичок між правоохоронцями й мітингувальниками під Верховною Радою. Також у цій сутичці постраждали журналістка hromadske Вікторія Рощина та оператор Олексій Нікулін: їх забризкали сльозогінним газом, у Рощини вибили з рук телефон, коли вона фільмувала сутички. 

Проте поліція досі не повідомила про стан розслідування цих справ і чи були встановлені особи, що скоїли злочин. Хоча на фото, викладеному Сергієм Нужненком, можна встановити правоохоронця, який перешкоджав його діяльності.

Крім того, досі не розслідувано справу нападу на Сергія Нужненка 3 березня 2018 року в Києві під Верховною Радою, коли співробітник поліції застосував газовий балончик проти нього і кореспондент Радіо Свобода дістав хімічні опіки.

Також недоведеними є справи щодо нападу представників поліції особливого призначення на журналістів Дмитра Реплянчука та Сергія Лефтера 24 жовтня 2017 року у Святошинському суді Києва. Попри вибачення поліції і обіцянки розслідувати справи вони залишаються в підвішеному стані. Нагадаємо, у квітні 2018 року адвокатка Дмитра Реплянчука Людмила Лебідь заявила, що слідство в справі його побиття проводиться поверхово, необ’єктивно та без мети встановлення винних, а прокуратура Києва саботує слідство в справі.

Нагадаємо, за даними моніторингу ІМІ, у першому кварталі 2020 року експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 62 випадки порушень свободи слова. Переважна більшість цих порушень (43) стосувалася фізичної агресії проти журналістів.

Правоохоронці зареєстрували в першому кварталі 2020 року 57 кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних стосовно журналістів: жодного не скеровано до суду.

Загалом протягом 2019 року правоохоронці зареєстрували 259 кримінальних правопорушень щодо злочинів проти працівників засобів масової інформації, з них розслідували та передали до суду 14 кримінальних проваджень.

Заяву відкрито для підписання, написати можна на [email protected].

Заяву підписали:

Медіарух

Інститут масової інформації

Дмитро Крапивенко, головний редактор, “Український тиждень”

Інститут розвитку регіональної преси

Стас Козлюк, репортер, “Український тиждень”

Ірина Земляна, медіаекспертка ІМІ

Андрій Куликов, “Громадське Радіо”

Гайгисиз Гелдієв

Інститут демократії ім. Пилипа Орлика 

Фундація Суспільність

ГО “Детектор медіа”

Громадське радіо

"По той бік новин"

Інтерньюз-Україна

Незалежна асоціація медіа.

Нагадуємо, ініціаторами створення Медіаруху стали Незалежна медійна рада, Громадське радіо, ГО "Детектор медіа", ГО "Інститут масової інформації", МГО "Інтерньюз-Україна", Центр демократії та верховенства права, Фундація "Суспільність", Незалежна асоціація телерадіомовників, ГО "Донецький інститут інформації", ГО "Інститут демократії імені Пилипа Орлика". 

Першими підписантами меморандуму Медіаруху стали "UA:Перший", Українське радіо, Громадське радіо, ІА Укрінформ, ІА Інтерфакс-Україна, Liga.net, "Дзеркало тижня. Україна", "Новое время", "Цензор.нет", 5 канал, "Український тиждень", низка регіональних медіа, громадських організацій та окремих журналістів – загалом понад 70 учасників.

Медіарух створено 5 лютого 2019 року.

Liked the article?
Help us be even more cool!