Правоохоронці зареєстрували в першому кварталі 57 "журналістських" справ, жодної не скеровано до суду
Упродовж січня-березня 2020 року правоохоронці зареєстрували 57 кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних стосовно журналістів.
Про це йдеться у відповіді Офісу Генерального прокурора на запит ІМІ щодо стану розслідування злочинів стосовно журналістів.
Як повідомили в Офісі ГПУ, запити ІМІ, зокрема той, який було переадресовано з Нацполіції щодо надання інформації про кількість зареєстрованих упродовж січня-березня 2020 та до 1 січня 2020 року кримінальних проваджень, розглянуто.
Так, 41 кримінальне провадження було зареєстровано за ст. 171 ("Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів") Кримінального кодексу України, з яких 19 були закриті.
15 кримінальних проваджень – за статтею 345-1 ("Погроза або насильство щодо журналіста") ККУ, з яких чотири закрито.
Також правоохоронні органи зареєстрували одне кримінальне провадження за статтею 347-1 ("Умисне знищення або пошкодження майна, що належить журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї, у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності").
Наразі в 34 кримінальних провадженнях рішення не ухвалено, до суду не було передано жодної справи.
Нагадаємо, у першому кварталі 2020 року експерти ІМІ зафіксували в Україні 62 випадки порушень свободи слова. Переважна більшість цих порушень (43) стосувалася фізичної агресії проти журналістів.
У 2019 році правоохоронці розслідували та передали до суду 14 кримінальних проваджень щодо злочинів, скоєних стосовно журналістів. Загалом протягом 2019 року правоохоронці зареєстрували 259 кримінальних правопорушень щодо злочинів проти працівників засобів масової інформації. З них у 102 кримінальних провадженнях ухвалено рішення про закриття.
У 2018 році правоохоронці скерували до суду 22 кримінальних провадження щодо злочинів, скоєних стосовно журналістів.
У 2017 році до суду передали 23 кримінальних провадження щодо таких злочинів.
2016 року правоохоронні органи з урахуванням минулих років скерували до суду 31 обвинувальний акт щодо злочинів, скоєних стосовно працівників засобів масової інформації.
Help us be even more cool!