ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Китайська провінція запроваджує систему спостереження за журналістами та іноземцями – Reuters

30.11.2021, 14:30
Фото – REUTERS / Carlos Garcia Rawlins
Фото – REUTERS / Carlos Garcia Rawlins

В одній з найбільших провінцій Китаю Хенань хочуть запровадити систему спостереження, яку використовуватимуть для відстеження журналістів та іноземних студентів.

Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на Reuters.

В опублікованих тендерних документах Департаменту громадської безпеки провінції Хенань докладно описано плани створення системи, яка може збирати окремі файли про осіб, що прибувають до Хенані, з використанням 3000 камер розпізнавання осіб, які під'єднаються до різних національних та регіональних баз даних. 

Камери, зазначено в тендерному документі, мають створити відносно точний файл для людей, обличчя яких частково закриті маскою або окулярами. Необхідно, щоб цих людей можна було знайти в базі даних за допомогою простого завантаження зображення або пошуку їхніх рис обличчя.

Американська дослідницька компанія IPVM, яка першою ідентифікувала документ з Хенані, заявила, що цей тендер був унікальним, оскільки в ньому журналісти вказувалися як об'єкти стеження, а органам громадської безпеки був запропонований план, що дозволяє швидко знайти їх та перешкодити їхній роботі.

Відповідно до тендера, попередження будуть активовані, якщо журналіст, перебуваючи в Хенані, зареєструється в готелі, придбає квиток або перетне кордон провінції. Крім того, журналісти будуть поділені на три категорії: "червоні", "жовті" та "зелені" – за зменшенням ризику.

Також у тендері йдеться про те, що система має бути здатна відстежувати переміщення іноземних студентів за допомогою визначення місця розташування мобільного телефону та бронювання поїздок, особливо в ключові дати, такі як національний день країни або щорічна сесія парламенту.

У документі немає причин, з яких у провінції хочуть відстежувати журналістів чи іноземних студентів.

Як повідомляється, системою керуватимуть не менш ніж 2000 посадовців і поліцейських.

Контракт на 5 млн юанів (782 тисячі доларів) було присуджено 17 вересня китайській технологічній компанії Neusoft, яка мала створити систему протягом двох місяців після підписання контракту.

Reuters не зміг встановити, чи працює система зараз, і не зміг знайти жодних документів, що ідентифікують журналістів чи іноземців як конкретну мету систем спостереження в інших частинах Китаю.

Уточнюється, що публічний доступ до тендерної документації було вимкнено 29 листопада.

Liked the article?
Help us be even more cool!