ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Комітет свободи слова готує пропозиції з покращення доступу журналістів до лінії фронту

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова готує пропозиції з покращення доступу журналістів до лінії фронту.

Про це повідомив голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин під час брифінгу у Верховній Раді 21 грудня, повідомляє “Детектор медіа”.  

“Дуже добре, що в нас синхронізовані пріоритети з президентом, який, як відомо, заявив, що влада підготувала зміни в доступі журналістів до фронту. І в планах нашого комітету – спільно з представниками Генштабу ЗСУ та Міністерства оборони зробити так, щоб правила акредитації журналістів у зоні лінії фронту були більш зрозумілими. Навряд чи ця акредитація буде простішою, зважаючи, що в нас іде війна. Але щонайменше тут не має бути місця для волюнтаризму – сьогодні ми пускаємо, а завтра не пускаємо, тим таємно даємо акредитацію, а іншим – ні”, – сказав Юрчишин.  

На його переконання, у цьому питанні повинні бути чіткі правила, на які можуть розраховувати медіа. Оскільки якщо про війну не розказуватимуть українські медіа, то “і наше суспільство, і міжнародні партнери отримають російський погляд на події”.  

“Зрозуміло, що серед пріоритетів військових немає цілі розповідати про війну, у них є одне завдання – воювати, і ми не можемо їх примусити робити так, як нам потрібно. Але ми намагаємося їм пояснити, що падіння інтересу до України і подій, повʼязаних з російською агресією, викликане значною мірою тим, що ми не даємо достатньо інформації Заходу. А на тлі тих проблем, які є в США і європейських країнах, український погляд на війну критично важливий. Тож шляхом активної комунікації ми намагатимемося знайти з військовими адекватний рівень взаємодії”, – розповів керівник Комітету свободи слова.  

Він додав, що комунікаційники Генштабу ЗСУ та Міноборони отримують інформацію про те, як відбувається взаємодія між журналістами і військовими, з двох джерел: скарг медійників і звітів власне військових.  

“По звітах військових – все добре. Журналісти не гинуть, значить, ми все правильно робимо, не пускаючи їх туди, де небезпечно, розмірковують військові. Але є розуміння і в Генштабі, і в Міноборони того, що потрібно вдосконалювати цей формат. І є мої пропозиції, які перед тим, як лягти на папір, будуть узгоджені з журналістами. Думаю, ми дійдемо до спільного розуміння, що потрібно активніше працювати з журналістами. Втім, є нюанси. Кінцеве рішення завжди буде ухвалювати керівник військової частини. І тут все залежить від того, наскільки в нього добре розуміння загальної ситуації. Тож наше завдання – пояснити нашим захисникам, що від того, як журналісти покажуть ситуацію на фронті, залежать, скажімо, поставки озброєння та боєприпасів. З цим ми будемо працювати, як і з візаві журналістів – пресофіцерами – з тим, щоби вони переконували своє начальство в необхідності продуктивної комунікації з медіа”, – пообіцяв Ярослав Юрчишин. 

Як повідомляв ІМІ, у листопаді 2023 року Інститут масової інформації передав засадничі положення для унормування співпраці між журналістами та військовими під час здійснення акредитації Міністерству оборони України. Також ІМІ розробив та передав Міноборони, окрім засадничих положень, унормування співпраці між журналістами та військовими під час здійснення акредитації, ще два документи – зміни до додатків 3 і 4 наказу №73 та напрацьовані з воєнкорами практичні поради.

У листопаді цього року начальник Управління преси та інформації МОУ Ілларіон Павлюк заявив, що журналістам потрібно дати більший доступ до зони бойових дій, але водночас необхідно не зашкодити безпеці операцій.

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин розповів про три найважливіші кроки на новій посаді: визволення з російського полону українських журналістів; підвищення ефективності розслідування справ про злочини проти журналістів; створення конкурентного та якісного доступу журналістів до інформації.

Liked the article?
Help us be even more cool!