ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Комітет інформполітики заявив про підтримку продовження співпраці між Україною та USAID

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики заявив, що висловлює свою рішучу підтримку продовженню співпраці між Україною та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Про це йдеться в заяві комітету, оприлюдненій на сайті 29 січня.

“Програми, які впроваджуються та функціонують за сприяння USAID, мають важливе значення для зміцнення демократичних інститутів, розвитку незалежних медіа та громадянського суспільства в Україні. Освітні, наукові, медійні, культурні проєкти, а також інші суспільно значущі ініціативи успішно реалізуються в багатьох країнах світу саме за підтримки USAID. Водночас ні американський народ, ні Уряд США ніколи не робили з цього реклами або публічного шуму”, – зазначили в комітеті.

Водночас там наголосили, що українські організації та інші суб’єкти, які отримували гранти від USAID, не мали часу підготуватися до таких різких змін.

“Безумовно, американський народ і Уряд мають повне право перевірити результати цієї допомоги і ухвалити рішення – чи продовжувати свою глобальну підтримку. Та поки триватиме аудит, Україна має вжити оперативних заходів, щоб уникнути дестабілізації ключових процесів у державі, а також передбачити свої дії у цьому напрямі надалі”, – повідомили в комітеті.

Також там повідомили, що на парламентському рівні вже розпочато консультації з європейськими колегами про можливе заміщення американської допомоги – хоча б на той час, поки у Вашингтоні не будуть ухвалені остаточні рішення. 

“Разом з тим через паузу подальша нормалізація процесів може відбутися за три, чотири, п’ять, а то й шість місяців”, – додали в комітеті.

У комітеті нагадали, що за грантової підтримки USAID в Україні втілено багато культурних ініціатив, а отже створено робочі місця.

Нагадали в комітеті й про те, що гранти стали опорою для багатьох вітчизняних медіа, оскільки рекламний ринок, завдяки якому “виживали” медіа, досі не відродився після повномасштабного вторгнення Російської Федерації.

“У час, коли кожен голос важливий, а культурна дипломатія та правдива інформація є невіддільними складниками захисту незалежності України. В умовах обмеженого державного фінансування грантова допомога іноді є ледь не єдиним варіантом для функціонування проєктів у сфері культури та медіа”, – зазначили в комітеті.

Там нагадали, що за сприяння USAID втілюються проєкти, спрямовані на психологічну допомогу дітям та сім’ям з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах через збройну агресію РФ проти України. 

Що передувало

Президент США Дональд Трамп зупинив на 90 днів фінансування всіх проєктів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). В Україні USAID підтримувало сотні різноманітних медійних проєктів.

28 січня Медіарух закликав громадян і бізнес підтримати незалежну журналістику

Директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк, коментуючи наслідки зупинення фінансування всіх програм та проєктів USAID, заявила, що практично 90% українських медіа виживали завдяки грантам.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що частину тих програм американської підтримки, які зараз призупинено, профінансують державним коштом.

Через замороження допомоги США призупинено виробництво фільму про Олександра Махова.

Liked the article?
Help us be even more cool!