ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Коаліційна угода передбачає запуск суспільного мовника, роздержавлення друкованих ЗМІ і прозорість медіа-власності

25.11.2014, 12:16

У проекті коаліційної угоди визначено ключові напрямки медіа-реформи, запропоновані владі Реанімаційним пакетом реформ. Так, йдеться про роздержавлення друкованих ЗМІ, ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, забезпечення прозорості медіа-власності, реформування іномовлення. Про це повідомляється на сайті Інституту медіа права.

Загалом перед парламентом нового скликання стоять такі виклики:

  • Повноцінній запуск суспільного телебачення та радіо;

  • Посилення відповідальності за перешкоджання журналістської діяльності, у тому числі фотокореспондентів  та операторів;

  • Ліквідація комісії з питань захисту суспільної моралі як державної інституції;

  • Забезпечення прозорості та демонополізації медіавласності. Встановлення законодавчої заборони компаніям, зареєстрованим в офшорних зонах, на володіння українськими ЗМІ;

  • Створення мережі іномовлення з метою формування позитивного іміджу України, інформування про міжнародне співробітництво, успіхи реформ, інвестиційні та туристичні можливості тощо.

Водночас, зауважують в ІМП, не знайшли свого відображення у тексті угоди вимоги РПР щодо удосконалення медійної частини виборчого законодавства, прийняття закону про аудіовізуальні послуги, внесення змін до Конституції України щодо вилучення норм, які суперечать свободі слова тощо. Сам текст коаліційної угоди було нещодавно оприлюднено на офіційному сайті фракції «Об’єднання «Самопоміч». Планується, що до кінця цього тижня угоду буде підписано.

Із основними напрямками медіа-реформи можна ознайомитись тут.

Liked the article?
Help us be even more cool!