ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Кількість порушень прав журналістів збільшилась майже вдвічі

17.09.2014, 11:38

За 8 місяців 2014 року у зв'язку з війною та подіями на Майдані збільшилася кількість випадків порушення прав журналістів. Про це 16 вересня повідомила виконавчий директор ІМІ Оксана Романюк, посилаючись на дані “Барометру свободи слова”, повідомляє Українська правда.

Так у 2014 році зафіксовано 7 випадків вбивств журналістів, 70 випадків викрадення, 120 фактів цензури, 120 випадків перешкоджання журналіста і 265 нападів і побиття.

"Тут вказані тільки основні категорії порушень. 840 це загальна кількість порушень. Тут враховані і погрози, і юридичний тиск і інші порушення. Просто ми обрали саме фізичну агресію. Ми, на жаль, не бачимо розслідувань, не бачимо системного діалогу з владою", - пояснила виданню Романюк.

Вона також пояснила причину зростання кількості порушень в порівнянні з попередніми роками.

"Було два основних виклики –  це протистояння влади і народу на Майдані і російська агресія на сході України та в Криму", - сказала Романюк.

Як в 2013 році, так і в 2014 році найбільша кількість порушень прав журналістів відбувалася з боку правоохоронці.

"На Майдані кількість нападів була більшою, ніж в АТО. На Сході можна говорити про викрадення, утримання в заручниках, вбивства, залякування, напади", - пояснила Романюк.

Вона також уточнила, що з 7 убивств журналістів під час виконання їхньої професійної діяльності один працівник ЗМІ загинув під час Майдану, а інші 6 – в АТО.

"Загалом загинули 10 журналістів. Двоє у Небесній сотні, а Олег Задоянчук був мобілізований і загинув в АТО", - пояснила Романюк.

Liked the article?
Help us be even more cool!