Журналісти та активісти, які йдуть у Раду, хочуть створити міжфракційне об'єднання
Громадські активісти та журналісти наголошують, що йдуть на парламентські вибори в складі різних політичних партій для того, щоб змінити і оновити Верховну Раду і за час парламентської діяльності реалізовувати ті реформи та ініціативи, за які вони боролись раніше. Про це вони заявили на прес-конференції 15 вересня у Києві, повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Це наша спроба оновити парламент. У нас є ідея створити міжфракційно-парламентське об'єднання для реалізації наших ініціатив", - сказала кандидат від партії "Блоку Петра Порошенка", активіст руху "Чесно" Світлана Заліщук.
За її словами, в разі проходження в парламент, громадські активісти мають намір впроваджувати напрацювання "реанімаційного пакета реформ", боротися за прийняття закону "Про вибори на основі відкритих списків", за прозоре фінансування політичних партій.
Кандидат в депутати від "Блоку Петра Порошенка", журналіст Мустафа Найєм, зазначив що він і його соратники могли б чекати ще 5 років і продовжувати критикувати владу, але прийняли рішення взяти на себе відповідальність і "спробувати щось змінити".
Найєм розповів, що нові обличчя, які йдуть в парламент, зібралися близько місяця тому, обговорювали ідею чи йти на вибори однією командою, але потім було прийнято рішення ініціювати переговори з різними політичними силами. "Хочу підкреслити, що це ми пішли в політику, а не вони взяли нас, як це хтось підносить", - додав він.
"З деякими з тих, з ким ми йдемо в одному списку, звичайно, йти соромно. І ми в майбутньому хотіли створити список, в який би самі б просилися старі депутати, але ми б їх не взяли", - підкреслив Найєм.
Кандидат від "Блоку Петра Порошенка", журналіст Сергій Лещенко наголосив, що в парламенті хотів би боротися з корупцією, просувати закон "про лобізм" та ініціативи, спрямовані на обмеження впливу олігархів на українську політику.
Кандидат в депутати від партії "Народний фронт", медіаексперт Вікторія Сюмар вважає, що похід громадських активістів в парламент є "другим етапом Майдану". Вона зазначила, що ці люди могли б створити свою партію, "Партію Майдану", але без достатньої кількості фінансових коштів і медіаресурсів вони б не потрапили в парламент і не змогли б реалізовувати свої ідеї.
Кандидат в депутати від партії "Громадянська позиція", представник "Демократичного альянсу" Наталія Соколенко в свою чергу заявила, що всі громадські активісти відкрито продемонструють свої декларації про доходи. Вона також заявила, що має намір боротися за те, щоб українські медіа мали прозору структуру власності і вона була відома суспільству.
Help us be even more cool!