ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Hromadske презентувало спецпроєкт про "Азовсталь"

23.08.2022, 09:59
Фото – Громадське
Фото – Громадське

Hromadske презентувало 22 серпня спецпроєкт про “Азовсталь” – “У сталевих обіймах”, у якому зібрали історії військових, волонтерів, лікарів, працівників заводу та маріупольців, які були на “Азовсталі”.

Одразу після початку повномасштабного нападу росії бомбосховища прихистили перших маріупольців. З огляду на велику територію знайомі часто навіть не знали, що в один і той самий час вони перебували на “Азовсталі”.

Тим часом кільце навколо заводу стискалося, і меткомбінат з фортеці для військових перетворювався на пастку. У військових закінчувався боєкомплект, а рідкісні доставлення зброї та харчів вертольотами глобально ситуації не змінювали. Водночас у військових лікарів, які просто в бомбосховищах облаштували операційні та палати, вичерпувалися запаси ліків, а кількість поранених зростала… 

20 травня останнє відеозвернення із заводу опублікував командир полку Денис Прокопенко: “Вище військове керівництво дало наказ про збереження життя та здоров’я військовослужбовців гарнізону та припинення оборони міста. Попри важкі бої, кругову оборону та відсутність постачання ми постійно наголошували на трьох найважливіших для нас умовах: цивільні, поранені та загиблі”.

Оборона Маріуполя тривала 86 днів. Упродовж цього часу завод “Азовсталь” став могилою для десятків військових та цивільних. Деякі бомбосховища не витримували 5-тонних бомб і завалювалися, ховаючи під собою людей. Але за цей час стіни “Азовсталі” захистили й вберегли життя тисячам маріупольців, яких попри обстріли росіян усе ж вдалося евакуювати.

У проєкті історії людей, які могли б і не перетнутися, якби не війна.

Liked the article?
Help us be even more cool!