Голова СБУ обговорив з послами G7 ситуацію щодо Bihus.Іnfo
Голова Служби безпеки України Василь Малюк обговорив з послами країн G7 ситуацію, яка склалася навколо редакції Bihus.Іnfo. Зустріч ініціювала СБУ, про що повідомила у своєму телеграм-каналі.
На зустрічі Малюк запевнив, що СБУ готова захищати демократичні цінності, одним з ключових стовпів яких є свобода слова.
Спецслужба зазначає, що посли “отримали відповіді” щодо ситуації навколо Bihus.Іnfo.
Про що казав голова СБУ послам G7
За словами Василя Малюка, ухвалено кадрові рішення, зокрема щодо звільнення керівника Департаменту захисту національної державності Романа Семенченка та переформатування роботи тих підрозділів департаменту, які потребують змін та підсилення.
“Незалежність у роботі ЗМІ має бути забезпечена на 100%. Це той стандарт, який ми маємо високо тримати, особливо під час війни. Я не допущу жодних порушень цього надважливого принципу демократії в діяльності СБУ”, – підкреслив він.
Які ще питання обговорили сторони
Також Василь Малюк та посли країн G7 обговорили питання взаємодії заради перемоги України у війні проти РФ та подальші кроки для демократичного розвитку держави.
Голова СБУ розповів, зокрема, про внесок спецслужби в захист країни, спецопреації (удари по Кримському мосту, витіснення РФ з Чорного моря за допомогою власних унікальних розробок надводних дронів, знищення ворожої воєнної техніки, військових об’єктів та інфраструктури, яка забезпечує російський ВПК).
Зустріч відбулася в Києві. “Велику сімку” представляли надзвичайні та повноважні посли П’єр Франческо Дзадзо (Італія), Гаель Вейсьєр (Франція), Мартін Єґер (Німеччина), Наталка Цмоць (Канада), Кунінорі Мацуда (Японія), а також заступник посла Ніколас Гаррокс (Велика Британія), виконувач обов’язків посла Джеймс Хоуп (США) та Азієр Сантіллан (представник ЄС в Україні).
Як повідомляв ІМІ, 6 лютого голова СБУ Василь Малюк заявив, що обурений діями співробітників Департаменту захисту національної державності, які стежили за журналістами Bihus.Info.
6 лютого Верховна Рада викликала на доповідь у парламент голову СБУ Василя Малюка, після того як стало відомо, що співробітники спецслужби стежили за командою Bihus.info.
5 лютого керівник проєкту журналістських розслідувань Bihus.Info Денис Бігус заявив, що за його командою стежила Служба безпеки України, а за операцію відповідав саме Департамент захисту національної державності СБУ.
У відповідь СБУ заявила, що розслідує кримінальні провадження про наркозлочинність і про незаконне використання засобів стеження. “За наявною в СБУ оперативною інформацією, серед клієнтів дилерів, через яких наркотичні речовини постачались іншим громадянам, виявилися також, на жаль, окремі співробітники Bihus.Info”, – зазначила спецслужба.
З чого все почалося
16 січня 2024 року керівник проєкту журналістських розслідувань Bihus.Info Денис Бігус записав заяву щодо оприлюднення в мережі провокативного відео, яке 16 січня на своєму ютуб-каналі оприлюднив сайт “Народна правда”, про вживання його співробітниками заборонених речовин та заявив про незаконне спостереження і прослуховування. Також він повідомив про кадрові зміни.
Співробітників Bihus.Info прослуховували кілька місяців, заявив у другому відеозверненні Денис Бігус. За його словами, про це свідчить оприлюднене аудіо телефонних розмов. Між цими розмовами минув час.
17 січня 2024 року СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного прослуховування та відеознімання співробітників Bihus.Info й приїхала з обшуком до заміського комплексу, де велося незаконне знімання членів команди. Вони вилучили жорсткі диски із записами камер відеоспостереження. 18 січня 2024 року стало відомо, що Головне управління Нацполіції в Київській області розпочало досудове розслідування за фактом порушення недоторканності приватного життя за заявою журналістки проєкту Bihus.Info Марії Землянської. Національна поліція розслідує чотири провадження щодо стеження за журналістами Bihus.Info.
Після власного розслідування команди Денис Бігус повідомив, що до операції зі стеження за командою Bihus.info було залучено щонайменше 30 людей. У номерах, де поселилися співробітники журналістського проєкту, більшість яких – жінки, були встановлені камери відеоспостереження. Також виконавці “операції” несанкціоновано стежили за іншими гостями готелю.
Help us be even more cool!