ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Блогер Гайворонський оскаржив рішення російського суду про депортацію з Криму

13.07.2020, 10:00
Фото – фейсбук Євгена Гайворонського / krymr.com
Фото – фейсбук Євгена Гайворонського / krymr.com

Кримський журналіст і блогер з Ялти Євген Гайворонський у Четвертому касаційному суді загальної юрисдикції Краснодара сусідньої Росії оскаржив рішення російського суду про його депортацію. Про це повідломляє Крим.Реалії.
Гайворонський розповів, що касаційна скарга була подана на рішення підконтрольного Росії Верховного суду Криму, який 16 січня цього року підтвердив рішення так званого Ялтинського суду "про примусове видворення Гайворонського за межі Росії".
У тексті скарги захист Гайворонського зазначає: "Оскільки Крим є територією України, а Гайворонський Є. Б. – її громадянином, то він може безперешкодно перебувати в Криму, як на території країни свого громадянства".
Гайворонський також повідомив, що його мета – "домогтися визнання російською владою, що Крим – це Україна навіть за російськими законами".
Він додав, що на фінальній стадії перебуває підготування його скарги до ЄСПЛ.
"Моя мета – створити прецеденти, що пришвидшать деокупацію Криму і надихнуть десятки тисяч потерпілих за допомогою міжнародного права отримати серйозні компенсації від Росії за її військові злочини", – сказав Гайворонський.

Як повідомляв ІМІ, 31 жовтня 2019 року журналіста і блогера Євгена Гайворонського звинуватили в новому адміністративному правопорушенні за ч. 3 ст. 20.1 КоАП Росії (образа в Інтернеті влади і символів Росії) за пост у соціальній мережі Facebook щодо президента Росії Володимира Путіна.

За цей пост підконтрольний Росії Ялтинський міськсуд оштрафував його на 30 тисяч рублів.

20 грудня 2019 року адвокат Олексій Ладин повідомив, що підконтрольний Росії Ялтинський міський суд ухвалив рішення депортувати Євгена Гайворонського “з території Росії”. Того ж дня російські силовики відвезли Гайворонського в Масандрівський відділ поліції. За неофіційною інформацією, Гайворонського відвезли в поліцію для здавання “російського паспорта”. 

22 жовтня 2019 року підконтрольний Росії Мировий суд Ялти заарештував на 15 діб ялтинського активіста, блогера і журналіста Євгена Гайворонського.

Гайворонського звинуватили в ухиленні від лікування наркозалежності за статтею 6.9.1. російського Кодексу про адміністративні правопорушення ("Ухилення від проходження діагностики, профілактичних заходів, лікування від наркоманії і (або) медичної та (або) соціальної реабілітації у зв'язку з вживанням наркотичних засобів").

26 березня 2019 року російський Мировий суд у Ялті заарештував журналіста Євгена Гайворонського на 12 діб за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 6.9 КоАП (вживання наркотичних речовин без призначення лікаря). Суд також зобов'язав Гайворонського пройти лікування від наркотичної залежності. 

Гайворонський назвав “маячнею” звинувачення у вживанні наркотиків.

7 квітня 2019 року Євген Гайворонський вийшов на свободу з ізолятора тимчасового тримання Сімферополя.

6 березня 2019 року в Ялті російські силовики провели обшук у журналіста і блогера, який співпрацював із севастопольським виданням “Примечания”, Євгена Гайворонського за місцем його проживання.

23 березня 2019 року севастопольський інформаційний сайт “Примечания” повідомив, що припинив співпрацю з ялтинським журналістом Євгеном Гайворонським після його “проукраїнських висловлювань” і коментарів, що “не відображають позиції редакції”.

Liked the article?
Help us be even more cool!