Freedom House повідомляє про погіршення через пандемію глобального рівня свободи в інтернеті
Уряди у всьому світі використовують пандемію COVID-19 як привід для розширення засобів онлайн-стеження та збору даних, цензурування повідомлень з критикою та розбудови нових технологічних систем для контролю над суспільством.
Про це йдеться в цьогорічному рейтингу “Свобода в мережі – 2020” міжнародної правозахисної організації Freedom House, опублікованому 14 жовтня. Звіт охоплює період з червня 2019 до травня 2020 року включно.
Як зазначається в доповіді, швидкий та безконтрольний розвиток інструментів штучного інтелекту та несанкціонованого збору біометричних даних у відповідь на кризу у сфері громадського здоров’я відкрив нові ризики для захисту прав людини.
Згідно зі звітом, у 54 із 65 країн почали використовувати застосунки для смартфонів, щоб відстежувати контакти або ж контролювати дотримання карантину. Лише декілька країн створили ефективні механізми захисту персональних даних від зловживання чи нав’язливих практик з боку державних органів чи бізнесу, йдеться в доповіді.
“Пандемія пришвидшує ситуацію, коли в суспільстві дедалі більше покладаються на цифрові технології тоді, як інтернет стає все менш і менш вільним. Без адекватних заходів для захисту конфіденційності даних та верховенства права ці технології можуть бути легко використані для політичних репресій”, – зауважив президент Freedom House Майкл Дж. Абрамовіц.
Ознайомитися з частиною звіту про Україну (англійською мовою) можна тут.
Огляд звіту (англійською мовою) тут.
Як повідомляв ІМІ, міжнародна правозахисна організація Freedom House зарахувала Україну до частково вільних країн у сфері свободи в інтернеті – 2020. За 100-бальною системою Україна набрала 61 пункт (що більше, то вільніша країна).
Help us be even more cool!