ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Дуда підписав оновлений закон про розслідування російського впливу в Польщі

Фото – uifuture.org
Фото – uifuture.org

Президент Польщі Анджей Дуда 2 серпня підписав пом’якшену редакцію закону про створення комісії для розслідування російського впливу в країні. До закону внесли правки після критики Євросоюзу та США, повідомляє DW.

Перша версія закону передбачала, що комісія в складі дев'яти осіб зможе заборонити будь-якому політику, якого визнає винним у російському впливі на безпеку країни з 2007 до 2022 року, обіймати протягом 10 років державні посади, пов'язані з розподілом коштів. Голову комісії мав призначати прем'єр-міністр. Члени комісії не відповідали б за свої рішення. Жодного процесу апеляції для осіб, визнаних винними, не передбачалось. 

Закон розкритикували в ЄС та США. Дуда спершу підписав його, але після застережень Брюсселя та Вашингтона запропонував зміни. Згідно з поправками, членами комісії не зможуть бути депутати парламенту. Також із закону вилучили заборону обіймати державні посади, замість цього буде просто робитися публічна заява про вердикт комісії та повідомлятися: “не можна гарантувати”, що визнана винною людина діє “в інтересах суспільства”. Крім того, нова версія закону дозволяє оскаржувати рішення комісії в апеляційному суді.

Польська опозиція назвала закон “конституційним переворотом”, що перетворює політиків на суддів, підриваючи принцип поділу влади та незалежності законодавчої й судової гілок. За словами опозиційних депутатів, закон є “полюванням на відьом”, а комісія – “маріонетковим судом”.

Критики вважають, що за допомогою цього закону влада прагне дискредитувати та вигнати з політики головного конкурента на осінніх парламентських виборах – лідера опозиції, колишнього прем'єр-міністра Дональда Туска. 

Експрезидент Європейської Ради Туск обіймав посаду прем'єра Польщі з 2007 до 2014 року. Нинішня польська влада закидає йому підписання невигідних газових контрактів з Росією. Сам Туск звинуватив коаліційну більшість у тому, що вони “боягузи”, які хочуть усунути свого найбільшого політичного опонента.

Liked the article?
Help us be even more cool!