ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

До порядку денного Ради на 22 лютого внесли надання каналу "Дом" статусу загальнонаціонального

21.02.2022, 14:33
Фото – Дом
Фото – Дом

Верховна Рада планує на засіданні 22 лютого розглянути в другому читанні законопроєкт №4487 про внесення змін до Закону України “Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб”. 

Про це йдеться в розкладі засідань парламенту на 22–25 лютого, повідомляє “Детектор медіа”.

Якщо Рада підтримає зміни, зазначені в законопроєкті, канал зможе потрапити до Універсальної програмної послуги, яка безкоштовно надається українцям. Наразі до УПП входить Суспільне та телеканал “Рада”.

Отже, державний російськомовний канал “Дом”, який створювався для мовлення на тимчасово окуповані території, де-факто набуде загальнонаціонального масштабу і зможе конкурувати з приватними телеканалами.

Нагадаємо, 1 березня 2020 року розпочав мовлення державний телеканал “Дом”, який був створений для мовлення на тимчасово окуповані території України на базі каналу іномовлення UATV. 

Головну мету каналу задекларовано як інформаційне сприяння реінтеграції тимчасово окупованих територій, що охоплює формування позитивного ставлення до реінтеграції в громадян України та інформаційне сприяння участі в цьому процесі країн-партнерів.

За даними УП, зона впевненого приймання сигналу каналу “Дом” ледь доходить до окупованого Луганська.

Дивитися “Дом” можна на вільних територіях України через супутник, в інтернеті та на ОТТ-платформах, він поступово набуває статусу “всеукраїнського російськомовного державного телеканалу”.

У 2021 році Державне підприємство “Мультимедійна платформа України” (куди входять телеканали “Дом” та UATV) отримало з бюджету 977 мільйонів гривень.

У 2022 році на платформу іномовлення з бюджету виділяють 362 мільйони гривень.

Як повідомляв ІМІ, 26 січня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики доручив голові комітету Микиті Потураєву звернутися до голови парламенту з пропозицією зняти законопроєкт №4487 з розгляду на пленарних засіданнях до розгляду комітетом питання про обґрунтованість і доцільність внесення цих змін до медійного законодавства, а також з’ясування питання про відповідність урахування згаданих поправок вимогам Регламенту Верховної Ради.

Медіарух виступив проти посилення й переорієнтації державних медіа (зокрема, телеканалів “Дом” і “Рада”), які останнім часом відбуваються з волі президента, його команди й парламентської фракції “Слуга народу”.

Низка громадських організацій закликала Верховну Раду не реставрувати державне мовлення в Україні та застерегла парламентарів від ухвалення законопроєкту №4487, яким мовлення телеканалу “Дом” розширюється на всю країну.

Liked the article?
Help us be even more cool!