ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Держслужбовці США не довіряють Facebook, а з чутливих питань спілкуються в Signal

13.02.2025, 17:22

На тлі змін, які впроваджують у федеральному уряді президент США Дональд Трамп і голова Департаменту ефективності уряду (DOGE) Ілон Маск, федеральні працівники змінили спосіб комунікації між собою та з друзями, повідомляє видання The Verge.

Кілька федеральних працівників на умовах анонімності розповіли виданню, що для чутливих розмов перейшли з смс-повідомлень і Facebook Messenger до зашифрованого месенджера Signal. Багато хто вперше завантажує й використовує Signal для внутрішнього спілкування – якнайдалі від очей лоялістів Трампа й Маска, але й від очей великих технологічних компаній. Дехто переніс у застосунок усі розмови, окрім найневинніших. У звичних каналах можуть залишатися знімки домашніх тварин; майже все інше – у Signal.

“Мені доводиться вести дві розмови з людиною на двох різних платформах. Але ось наскільки обережно люди ставляться до своїх повідомлень”, – розповів працівник Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

Інший федеральний працівник розповів, що колеги просили його не контактувати з ними на платформах на кшталт Facebook Messenger і перевести будь-які розмови про роботу чи федеральний уряд до Signal. 

Держслужбовці побоюються, що технологічні компанії на кшталт Meta, які підтримують адміністрацію Трампа, можуть передавати уряду інформацію про користувачів. 

За зізнанням одного зі співробітників, він боїться, що їхні дані з різних платформ можуть бути використані для створення програм на основі штучного інтелекту, за допомогою яких адміністрація президента виявлятиме людей, які з ними не погоджуються.

“Я розумію, що це звучить екстремально, і раціональна частина мене каже, що цього ніколи не станеться, – але багато з того, про що ми так казали, сталося”, – сказав він.

Ще один співробітник розповів, що повсякденне спілкування в робочих каналах стало стриманішим.

“Зазвичай ми балакаємо, подекуди робимо саркастичні коментарі про керівництво і взагалі скаржимося. Але останні три тижні – більше нічого такого. Я став обережнішим і помітив, що мої колеги також стали обережнішими”, – каже він. 

The Verge запитав Meta, чи компанія передаватиме дані користувачів псевдоагентству Маска “Департамент урядової ефективності” без судового наказу. Представник Meta Томас Річардс сказав, що політика компанії не змінилась і зазначив, що “переважна більшість” особистих повідомлень у Messenger має наскрізне шифрування.

У Meta заявляють, що компанія дотримується “відповідних законів і своїх умов обслуговування”, коли отримує запити на дані від уряду й публікує звіти про отримані запити. Наприклад, із січня до червня 2024 року Meta отримала понад 14 тисяч запитів зі США через судовий запит, і у 85% випадків надала певні дані. Запити на дані до компаній на кшталт Meta регулюються Четвертою поправкою, а також Законом про конфіденційність електронних комунікацій (ECPA), зокрема Законом про збереження комунікацій (SCA), розповів директор Electronic Frontier Foundation з питань судових позовів Ендрю Крокер.

“На мою думку, DOGE сам по собі не має повноважень для таких типів юридичних запитів – йому необхідна допомога правоохоронних органів на кшталт ФБР”, – зазначив Крокер в електронному листі The Verge.

Що передувало 

20 січня 2025 року президент США Дональд Трамп зупинив на 90 днів фінансування всіх проєктів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) для проведення перевірок, щоб визначити, чи відповідають вони його політичним цілям. В Україні USAID підтримувало сотні різноманітних медійних проєктів.

Білий дім звільнив генерального інспектора Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Пола Мартіна.

Раніше медіа Миколаївщини, Чернігівщини, Полтавщини, Луганщини, Тернопільщини та Волині розповіли, чим загрожує їм зупинення грантів США.  

Марія Ігнатьєва, Валентина Троян

Liked the article?
Help us be even more cool!