ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Медіа Миколаївщини розповіли, чим загрожує їм зупинення грантів США

Ілюстрація ІМІ

Раптове зупинення фінансування всіх проєктів США стало серйозним ударом для локальних медіа Миколаївщини. Видання, які останніми роками забезпечували якісну журналістику в регіоні, тепер змушені шукати шляхи виживання: скорочувати витрати, працювати за менші зарплати чи навіть припиняти діяльність.

Про це йдеться в статті представниці Інституту масової інформації в Миколаївській області Катерини Середи, яка поспілкувалася з місцевими медіа.

Редакція “Преступности.НЕТ” уже зіткнулася з наслідками фінансової кризи. Головний редактор Анатолій Чубаченко повідомив, що грантове фінансування від ІМІ, яке надається за кошти USAID, наразі призупинене. 

“Ми не можемо використати більшу частину коштів і чекаємо на подальші інструкції. Трагедії не буде, але труднощі виникнуть”, – зазначив він. 

Якщо ситуація не зміниться, редакції доведеться переглядати фінансовий план і відмовитися від частини проєктів.

Головна редакторка “Гард.City” з Первомайська, що на Миколаївщині, Галина Давидова зазначає, що ситуація ускладнюється ще й традиційним падінням рекламного ринку в січні-лютому. Видання планує активніше працювати з рекламою, а також звернутися по фінансову підтримку до читачів. 

“Скорочень не буде, але якщо доведеться працювати за менші зарплати, колектив готовий піти на це”, – розповіла Галина Давидова. Підтримати видання внеском можна за посиланням.

Головний редактор місцевої газети та онлайн-медіа “Миколаївські новини” Анатолій Білоножко визнає, що редакція вже звикла до складних умов роботи. Після ракетного удару у 2022 році та розграбування офісу міжнародні гранти дозволили відновити випуск газети. 

“Але тепер, коли фінансування припинили, ми знову опинилися на межі виживання. Поки що тримаємося за рахунок передплатників і сподіваємося на пожвавлення бізнесу в регіоні”, – зазначив він. Підтримати медіа можна, оформивши передплату на газету.

СЕО МикВісті Олег Деренюга наголошує, що зупинення фінансування USAID загострило системну кризу, яка вже деякий час впливає на локальні медіа. Регіональні редакції, які останніми роками працювали на високому рівні, опинилися в складній ситуації, де вибір зводиться до компромісу з принципами чи ризику закриття.

“Це створює величезний виклик для незалежних медіа. Багато регіональних редакцій, які демонстрували якість журналістики останні два роки, тепер опиняються перед етичним вибором: публікувати рекламу казино та джинсу чи закрити редакцію”, – каже він. На думку Деренюги, це не просто тимчасовий виклик, пов’язаний із програмами USAID. Проблема набагато глибша і зачіпає загальне скорочення донорської підтримки.

Редакція МикВісті звернулася до читачів із проханням про фінансову підтримку. Це можна зробити за посиланням.

Що передувало

Президент США Дональд Трамп зупинив на 90 днів фінансування всіх проєктів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). В Україні USAID підтримувало сотні різноманітних медійних проєктів.

28 січня Медіарух закликав громадян і бізнес підтримати незалежну журналістику

Директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк, коментуючи наслідки зупинення фінансування всіх програм та проєктів USAID, заявила, що практично 90% українських медіа виживали завдяки грантам.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що частину тих програм американської підтримки, які зараз призупинено, профінансують державним коштом.

Liked the article?
Help us be even more cool!